I mbaron kontrata në fund të sezonit, Kante është i interesuar për Juventus dhe PSG

PUBLIKUAR

Mesfushori i Chelseat, Ngolo Kante është i interesuar për Juventus dhe PSG.

Për momentin, interesimi i klubit italian për mesfushorin nuk ka arritur një nivel të avancuar. Shumë klube, përfshirë PSG-në, po ndjekin bisedimet e Kante dhe Chelsea për një kontratë të re.

Juventus fillimisht tregoi interes për Ngolo kur Chelsea iu afrua klubit italian për mbrojtësin Matthijs de Ligt. Megjithatë, Massimiliano Allegri dëshironte të shihte Jorginhon në ekip, i cili nuk ishte i interesuar të transferohej në Juventus, sipas gazetarit të CBS Sports Golazo, Ben Jacobs, shkruan abcnews.al.

Pretendentët e mundshëm të Kante e dinë se emërimi i Graham Potter si trajner i Chelsea mund të bëjë një ndryshim të madh. Potter kishte pasur gjithmonë simpati të madhe për Ngolon.

Mesfushori 31-vjeçar është një nga lojtarët më të paguar të Chelsea, gjë që i ndërlikon gjërat. Blerja e mundshme e një mesfushori të ri mund të ndikojë gjithashtu në negociatat e kontratës.

Përveç kësaj, verën e kaluar Juventus thuhet se donte të huazonte mesfushorin Christian Pulisic nga Chelsea me një opsion për të blerë. Amerikani dëshironte të kalonte te Juve, por klubi nuk bëri ofertë për transferimin e tij pas negociatave paraprake.

U raportua se Chelsea nuk mund të binte dakord për një kontratë të re me Kante. Afati i marrëveshjes së tij aktuale është llogaritur deri në verën e vitit 2023. /G.D abcnews.al/

LAJME TË TJERA

Në Komisionin Ekzekutiv për Shëndetësi, eksperti gjerman prezantoi studimin për ShSKUK-në

Në mbledhjen e Komisionit Ekzekutiv për Shëndetësi, kryeministri Albin Kurti, i cili kryeson këtë...

Aksident në Pejë, të përfshira dy vetura dhe një autobus – ka të lënduar

Dy persona kanë mbetur të lënduar si pasojë e një aksidenti trafiku që ka...

I riu nga Gjakova ka nevojë për ndihmën tuaj, duhet ta bëjë transplantimin e dy veshkave

Adnan Syla nga Gjakova është diagnostikuar me sëmundjen e veshkave. Atij i duhet ta bëjë...

Kurti fton shqiptarët në Serbi t’i përgjigjen regjistrimit të popullsisë: Dëshmoni që jeni aty

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, u ka bërë thirrje shqiptarëve që jetojnë në Serbi...

SHIKO MË SHUMË

Ten Hag: Nuk do të luajmë kundër Haalandit, por kundër Manchester Cityt

Erik ten Hag është paraqitur sot në konferencë për media, ku foli për kundërshtarin...

Arsenali nuk është dorëzuar, planifikon sërish transferimin e mesfushorit italian

Manuel Locatelli zgjodhi Juventusin para Arsenalit vitin e kaluar, por ende mund të bëjë...

Henry e kritikon VAR-in: Nuk është mjaftueshëm i shpejtë

Thierry Henry nuk është adhurues i VAR-it, të paktën jo në gjendjen e tij...