I kërkuari nga klubet e mëdha angleze, Bellingham konfirmon të ardhmen e tij

PUBLIKUAR

Jude Bellingham ka konfirmuar se nuk do të largohet nga Borussia Dortmundi në afatin kalimtar të verës së këtij viti.

Pavarësisht interesimit nga klubet e mëdha të Premierligës, mesfushori anglez ka përjashtuar opsionin e largimit, transmeton Gazeta Express.

 

“E vetmja e ardhme për të cilën po mendoj është ndeshja tjetër me Dortmundin. Unë do të jem këtu sezonin e ardhshëm. Jam gati”, ka thënë Bellingham për “Ruhr Nachrichten”.

18-vjeçari me klubin gjerman ka kontratë të vlefshme deri më 30 qershor 2025.

Liverpool, Manchester City e Manchester United thuhet se janë klubet që kanë shfaqur interesim për ish-futbollistin e Birmingham Cityt.

Pavarësisht moshës së re, Bellingham deri më tani ka arritur të regjistrojë 89 paraqitje me Borussia Dortmundin në të gjitha garat.

Bellingham ka shënuar dhjetë gola, teksa ka regjistruar edhe 17 asistime. /Gazeta Express/

LAJME TË TJERA

Dafina “mendon shumë”

Këngëtarja Dafina Zeqiri është shfaqur sonte në  Instagram me disa fotografi, por ajo që...

Afërdita Dreshaj shfaq linjat trupore nga fitnesi

Modelja dhe këngëtarja, Afërdita Dreshaj ka disa kohë që nuk është aktive me ndonjë...

Inspektorëve serbë iu ndalen 40 për qind e pagave

Komisioni disiplinor ka marrë masa ndaj inspektorëve të cilët nuk kishin kryer përgjegjësitë e...

Specialja me hetime sekrete për rrjedhjen e dokumenteve të tyre

Dhomat e Specializuara i kanë shpallur fajtor ish-udhëheqësit e OVL e UÇK-së, Hysni Gucatin...

SHIKO MË SHUMË

Kroos nuk ngutet për rinovimin e kontratës me Realin

Toni Kroos erdhi te Real Madridi në vitin 2014. Ai la pas Bayern Munich,...

Barcelona arrin marrëveshje me Lewandowskin, këto janë detajet

Negociatat mes Barcelonës dhe sulmuesit polak, Robert Lewandowski po ecin mjaft mirë dhe raportohet...

Dybala ka arritur marrëveshje me klubin e ri, zbulohen detajet

Paulo Dybala i dha fund me lot në sy eksperiencës në Juventus përpara tifozëve...