I dërgoi në Championship, Southamptoni e largon trajnerin

PUBLIKUAR

Southampton ka njoftuar se ka arritur marrëveshje me trajnerin Ruben Selles për mos rinovimin e kontratës.

Kontrata e Selles skadon në fund të këtij edicioni dhe ajo nuk do të rinovohet, transmeton Gazeta Express.

“Southampton konfirmon se janë mbajtur bisedime me trajnerin e ekipit të parë, Ruben Selles dhe është vendosur që kontrata e tij të mos rinovohet kur të skadojë në fund të edicionit aktual”, thuhej ndër tjera në njoftimin e tyre.

Southampton edhe matematikisht ka humbur gjasat për mbijetesë dhe do të garojë në rangun e dytë të futbollit në Angli në sezonin e ardhshëm.

LAJME TË TJERA

Parashikimi i motit për pesë ditët e ardhshme

Në Kosovë në pesë ditët e ardhshme pritet të mbajë mot i ngjashëm me...

Zjarr në një objekt në Lipjan

Policia Kosovës ka njoftuar se është raportuar për zjarrvënie në objekt, i cili është...

Messi theu rekordin e Ronaldos, bëhet futbollisti me më së shumti gola në top-ligat evropiane

Lionel Messi ka thyer një tjetër rekord të vendosur nga rivali i tij, Cristiano...

Joseph: Kriza në veri e Ballkan përfundon kur katër shtetet e NATO-s e njohin Kosovën

Njohësi i Ballkanit, Edward P. Joseph, ka thënë se gjithë rrëmuja e Ballkanit dhe...

SHIKO MË SHUMË

Messi theu rekordin e Ronaldos, bëhet futbollisti me më së shumti gola në top-ligat evropiane

Lionel Messi ka thyer një tjetër rekord të vendosur nga rivali i tij, Cristiano...

Dembele pritet të rinovojë kontratën me Barcelonën

Ousmane Dembele do të shqyrtojë ofertën e Barcelonës për vazhdimin e kontratës në javët...

Një shkëmbim i madh mund të ndodh mes Real Madridit dhe Tottenhamit

Real Madridi mund të nënshkruajë me Harry Kanen në afatin kalimtar veror. Një shkëmbim i...