Hungaria vazhdon kryesimin në grup, fiton edhe ndaj Gjermanisë

PUBLIKUAR

Hungaria po vazhdon me befasi në Ligën e Kombeve, pasi sonte fituan edhe në udhëtim te Gjermania.

Ndeshja e zhvilluar në “Red Bull Arena” të Leipzigut përfundoi me rezultatin 0:1, shkruan Gazeta Express.

Golin e vetëm dhe të fitores për hungarezët e shënoi Adam Szalai, në minutën e 17-të.

Hungaria pas kësaj fitore ka 10 pikë dha vazhdon kryesimin në Grupin 3 të Ligës A, me dy pikë më shumë se Italia që renditet e dyta.

Ndeshja e fundit në grup, Hungari – Itali, që do të zhvillohet pas tri ditësh, do të jetë edhe përcaktuese për pozitën e parë.

Ndërkaq, Gjermania renditet e treta në grup me 6 pikë. /Gazeta Express/

LAJME TË TJERA

Arrestohen katër persona për dhunë në familje në Ferizaj, Kaçanik, Shtime dhe Shtërpcë

Me datën 08.12.2022, në katër  raste të ndara janë arrestuar katër persona për dhunë...

AGK dënon sulmin ndaj dy gazetarëve në Veri, kërkon siguri

Asociacioni i Gazetarëve të Kosovës (AGK), ka dënuar sulmin ndaj gazetarëve të Kallxo.com, në...

Messi nuk është duke e marrë në konsiderim kthimin në Barcelonë

Muajve të fundit ka pasur shumë thashetheme që argjentinasi dëshiron të kthehet në Kataloni,...

Gjashtë arsye se përse njerëzit inteligjentë nuk mund të jenë të lumtur

Personat me një nivel të lartë të inteligjencës mund të jenë më të suksesshëm...

SHIKO MË SHUMË

Messi nuk është duke e marrë në konsiderim kthimin në Barcelonë

Muajve të fundit ka pasur shumë thashetheme që argjentinasi dëshiron të kthehet në Kataloni,...

Presidenti i PSG-së beson se Messi do të rinovojë kontratën me klubin, pas përfundimit të Kupës së Botës

Presidenti i Paris Saint-Germainit, Nasser Al-Khelaifi, është i bindur se Lionel Messi do të...

Liverpool favorit për të nënshkruar me mesfushorin Ambrabat

Liverpool shfaqet si favorit për të nënshkruar për mesfushorin e Marokut Sofyan Amrabat, edhe...