Heroi i Gjermanisë, Gotze – rikthehet në Bundesligë

PUBLIKUAR

30 vjeçari është rikthyer në Bundesligë pas dy viteve ku kishte përfunduar aventurën e dytë me Borussia Dortmund

Heroi i  Gjermanisë në Botërorin e vitit 2014, Mario Gotze është rikthyer në Atdheun e tij pasi që ka arritur një marrëveshje me Eintracht Frankfurt.

Gotze u largua nga Bundesliga më 2020 pas një sezoni zhgënjyer me klubin e tij të parë, Borussia Dortmund.

Ai tani do të shikon mundësinë që të shkëlqejë përsëri pas kalimit të tij në PSV.

“Eintracht Frankfurt ka arritur një marrëveshje deri më 2025 me Mario Gotze teksa ata po vazhdojnë ta ndërtojnë skuadrën e tyre për sezonin e ri”, thuhet në deklaratën e klubit postuar në faqen zyrtare.

“30 vjeçari ka bërë 77 paraqitje në dy sezone për PSV Eindhoven, ku ai fitoi Super Kupën e Holandës më 2021 dhe KNVB Kupën më 2022, duke shënuar 18 gola dhe bërë 18 asiste”. /GazetaExpress/

LAJME TË TJERA

Rritja alarmante e rasteve me Covid-19, Instituti del me një apel për qytetarët

Pas rritjes alarmante të rasteve me Covid-19 në Kosovë, Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike...

MASHTI distancohet nga përzgjedhja e anëtarëve të Këshillit Drejtues të UP-së

Ministrja e Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë, Arbërie Nagavci, ka deklaruar se ministria që drejton...

Bashkësia Islame e Kosovës nënshkruan marrëveshje për pranimin e 25 tonë hurmave nga Arabia

Kryetari i Bashkësisë Islame të Kosovës, Naim Tërnava, ka pritur në takim ambasadorin e...

Mbappe bëhet shkak i largimit të Neymarit nga PSG-ja?

Nuk ka paqe në shtëpinë e Paris Saint-Germainit. Pas vazhdimit të kontratës së Kylian Mbappes...

SHIKO MË SHUMË

Mbappe bëhet shkak i largimit të Neymarit nga PSG-ja?

Nuk ka paqe në shtëpinë e Paris Saint-Germainit. Pas vazhdimit të kontratës së Kylian Mbappes...

Marrëveshja afër finalizimit, Jovic drejt klubit italian

Fiorentina raportohet se është afër kompletimit të huazimit të Luka Jovicit. Sipas ekspertit të transferimeve,...

Yjet pa kontrata që mund t’i marrin klubet “gratis”

Brenda pak ditësh, shumë futbollistë në Evropë do ta marrin statusin e “lojtarit të...