Hapet zyra për regjistrimin e bashkatdhetarëve Lipjan

PUBLIKUAR

download
Në muajin Prill është hapur zyra për regjistrimin e bashkatdhetarëve të cilët jetojnë jasht vendit, në kuadër të Ministrisë së Diasporës është hapur zyrta edhe në Lipjan, e cila gjendet në objektin e Komunës.

“Në Komunën e Lipjanit, që nga muaji prill, është hapur zyra për regjistrimin e bashkatdhetarëve, të cilët jetojnë në diasporën dhe mërgatën kosovare. Me ketë rast, përveç regjistrimit të diasporës dhe mërgatës, bashkatdhetarët tanë, mund t’i përcjellin kërkesat e tyre, nëpërmjet zyrës lokale e cila ndodhet në objektin e Komunës” thuhet në njoftimin e Komunës.

LAJME TË TJERA

Dy të arrestuar në Prizren, dyshohet se katër vite më parë kanë bërë shpërlarje të parave

Dy persona janë arrestuar në Prizren nën dyshimin se kanë kryer veprën penale “shpërlarje...

Luana Vjollca mahnit me paraqitjen nga Java e Modës në Milano

Bukuroshja e njohur shqiptare, Luana Vjollca, ka qenë e pranishme edhe këtë vit në...

Moti sot me diell dhe vranësira të shpërndara

Sot do të kemi mot me diell dhe vranësira të shpërndara. Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës...

Drejtori serb i shkollës në Lipjan s’i lë komunarët të hyjnë brenda (VIDEO)

Stafi i shkollës ku mësojnë fëmijët serbë në Rubovc të Lipjanit, nuk lejuan hyrjen...

SHIKO MË SHUMË

Drejtori serb i shkollës në Lipjan s’i lë komunarët të hyjnë brenda (VIDEO)

Stafi i shkollës ku mësojnë fëmijët serbë në Rubovc të Lipjanit, nuk lejuan hyrjen...

Lipjan, ushtroi dhunë fizike, konfiskohet një armë

 Policia Kosovës ka njoftuar se ankuesja femër kosovare ka informuar se i dyshuari mashkull...

Nënkryetari Bytyqi: Ngjarja tragjike në veri, është sulm ndaj sovranitetit të Republikës së Kosovës

Nënkryetari Komunës së Lipjanit, Diamant Bytyqi ka thënë se ngjarja tragjike në veri, vrasja...