Guardiola për Haalandin: Më pëlqen të punoj me lojtarë të mëdhenj, ata më bëjnë trajner të mirë

PUBLIKUAR

Pep Guardiola e ka mirëpritur transferimin e Erling Haalandit në Manchester City.

Kampioni aktual anglez e zyrtarizoi së fundmi përforcimin më të ri dhe sulmuesi norvegjez do të luajë nën drejtimin e trajnerit spanjoll nga sezoni i ardhshëm.

E ish-trajneri i Barcelonës dhe i Bayern Munichut thotë se i pëlqen të punojë me lojtarë të kalibrit të futbollistit aktual të Borussia Dortmundit, i cili mund ta ndihmojë atë të arrijë suksese të reja dhe të ngritet si trajner, shkruan “Gazeta Express”.

“Haaland do të adaptohet shpejt në mënyrën se si duam të luajmë ne. Një sinjal i mirë për të ardhmen, shpresoj që do të jetë këtu për shumë vite”, deklaroi fillimisht trajneri spanjoll.

“Mua më pëlqen të punoj me lojtarë të mëdhenj. Ata të bëjnë trajner të mirë. Një talent i jashtëzakonshëm, do ta ndihmojmë atë sa më shumë të jetë e mundur”, përfundoi Guardiola.

Haaland do ta mbyllë këtë sezon me Verdhezinjtë në Gjermani, ndërsa nga sezoni i ardhshëm do të mundohet ta ndihmojë ekipin ku luajti edhe babai i tij.

Raportohet se ish-futbollisti i Salzburgut i ka kushtuar Cityt afro 60 milionë euro. /Gazeta Express/

LAJME TË TJERA

Dafina “mendon shumë”

Këngëtarja Dafina Zeqiri është shfaqur sonte në  Instagram me disa fotografi, por ajo që...

Afërdita Dreshaj shfaq linjat trupore nga fitnesi

Modelja dhe këngëtarja, Afërdita Dreshaj ka disa kohë që nuk është aktive me ndonjë...

Inspektorëve serbë iu ndalen 40 për qind e pagave

Komisioni disiplinor ka marrë masa ndaj inspektorëve të cilët nuk kishin kryer përgjegjësitë e...

Specialja me hetime sekrete për rrjedhjen e dokumenteve të tyre

Dhomat e Specializuara i kanë shpallur fajtor ish-udhëheqësit e OVL e UÇK-së, Hysni Gucatin...

SHIKO MË SHUMË

Kroos nuk ngutet për rinovimin e kontratës me Realin

Toni Kroos erdhi te Real Madridi në vitin 2014. Ai la pas Bayern Munich,...

Barcelona arrin marrëveshje me Lewandowskin, këto janë detajet

Negociatat mes Barcelonës dhe sulmuesit polak, Robert Lewandowski po ecin mjaft mirë dhe raportohet...

Dybala ka arritur marrëveshje me klubin e ri, zbulohen detajet

Paulo Dybala i dha fund me lot në sy eksperiencës në Juventus përpara tifozëve...