Gruaja 55 vjeçe nga Lipjani lind djalë pas 25 vite martesë (Video)

PUBLIKUAR

Untitledhj

 

Shumë e gëzuar dhe e lumtur erdhi në aeroport nga Turqia një 55 vjeçare nga Lipjani. Ajo nga atje në Kosovë u kthye me një djalë, për lindjen e të cilit kishte pritur gjatë 25 viteve martesë.

 Djali që u lind në Turqi nga nëna kosovare, u pagëzua me emrin Adhurim.

Në aeroportin Adem Jashari në Prishtinë nënën dhe beben kishin dalë t’i prisnin shumë familjarë.

Ata nuk hezituan që ahengun për këtë gëzim familjarë ta nisin që nga aeroporti.

Nëna e lumtur thotë se për rreth 10 vite kishte provuar që artificialisht të ngelet shtatzënë, por kishte dështuar. Ndërsa fare në fund ajo arriti shtatzani natyrale, e mjekët turq u kujdesën vetëm për mbrojtjen e shtatzënisë. (Klan Kosova)

LAJME TË TJERA

Për personat me zemër të sëmurë a është më i shëndetshëm gjalpi apo vaji?

Tri lloje yndyrash janë bindshëm më të këqija se këto dy të parat Disa studime...

Kejvina Kthella duket në formë në imazhet me bikini nga pushimet në Zanzibar

Pushimet për modelen e njohur nga Shqipëria, Kejvina Kthella, duket se nuk kanë mbaruar...

Opsionet e Barcelonës për zëvendësimin e Busquetsit

Sergio Busquetes pritet që të largohet nga Barcelona në afatin kalimtar të verës. Mesfushori spanjoll,...

Aksident trafiku në magjistralen Gjilan-Prishtinë, dalin pamjet

Një aksident trafiku ka ndodhur sot në magjistralen Gjilan-Prishtinë, përkatësisht në fshatin Bresalc. Lajmin për...

SHIKO MË SHUMË

Kanoset një person në Kraishtë

Nga raporti Policisë bëhet e ditur se ankuesi mashkull kosovar ka deklaruar se është kanosur...

Arrestohen dy persona për 400 kilogramë kokainë të kapur në Lipjan

Dy persona janë arrestuar sot pas hetimeve të kryera lidhur me rastin që ka...

QKMF-ja në Lipjan pranon donacion 10 aparate për oksigjen

Kryetari i Komunës së Lipjanit Imri Ahmeti i shoqëruar me bashkëpunëtorët e tijë, sot...