Gati “Derby della Madonina”, formacionet zyrtare

 Gati “Derby della Madonina”, formacionet zyrtare

Janë publikuar formacionet zyrtare të derbit të qytetit të Milanit, Inter-AC Milan

Sonte në San Siro pritet që të përballen dy nga skuadrat më të trofeshme italiane, Inter-AC Milan.

I quajtur si “Derby della Madoninna”, në këtë ndeshje ka disa ndryshime, pasi që formacionin e ka ndikuar paksa edhe rastet me COVID-19 në të dyja skuadrat.

Për Milanon sot nga minuta e parë ka startuar Zlatan Ibrahimovic i cili në vijën e parë të sulmit do të asistohet nga Calhanoglu dhe Leao.

Për Interin si zakonisht në sulm janë dyshja e frikshme Lautaro Martinez dhe Romelu Lukaku. /GazetaExpress/

LipjaniNews.com