Gabon Arsenali, mposhtet nga Newcastle

PUBLIKUAR

LAJME TË TJERA

Gati 3 vjet qeverisje, Kurti u tregon mërgimtarëve në Berlin çfarë ka bërë si Kryeministër

Lëvizja Vetëvendosje njofton se kryeministri Albin Kurti i shoqëruar me zyrtarë të qeverisë, ka...

Tri punët më të mira për njerëzit në depresion

Është vërtetuar shkencërisht se zgjedhja e duhur e punës ka një efekt pozitiv në...

Newcastle ka arritur të shënojë fitore mjaft të rëndësishme në Premierligë.

Të zgjedhurit e Howe mposhtën në shtëpi minimalisht 1:0 Arsenalin, në kuadër të javës së 11-të në elitën e futbollit anglez.

Goli i vetëm i ndeshjes u shënua në minutën e 64-të nga Gordon, shkruan Gazeta Express.

Me këtë fitore, Neëcastle tani shkon në kuotën e 20 pikëve në vendin e gjashtë.

Në anën tjetër, Arsenali mbetet i treti përkohësisht me 24 pikë, tri më pak se lideri, Manchester City dhe dy më pak se Tottenham, që ka një ndeshje më pak të zhvilluar.

SHIKO MË SHUMË

Nga 3:0 në 3:3, Interi nxjerr barazim ndaj Benficas

Interi ka barazuar 3:3 me Benfican në Portugali, në një ndeshje të zjarrtë të...

Dy gola të shpejtë në ndeshjen Real-Napoli

Dy gola të shpejtë u shënuan në ndeshjen Real Madrid-Napoli. Fillimisht, Napoli ka arritur shumë...

Granit Begolli i ashpër me Glihan: A ke rrejt para lojës a pas lojës?

Analisti i përhershëm i emisionit sportiv “Favorit” në T7, Granit Begolli ka reaguar ashpër...