Formacionet e mundshme Brazil – Colombia

PUBLIKUAR

Brazil-Vs-Colombia-World-Cup-2014-Quarter-finals

 

Brazil pritet të startoj me 4-2-3-1 : Portier 12 J. Cesar, Mbrojtës: 6 Marcelo, 4 Luiz, 3 Silva, 23 Maicon, Mesfushorë: 5 Fernandinho, 8 Paulinho, 10 Neymar, 11 Oscar, 7 Hulk, Sulmues: 9 Fred.

Ndërsa Colombia do të startoj me formacionin 4-4-2 : Portier 1 Ospina, Mbrojtës: 7 Armero, 3 Yepes, 2 Zapata, 18 Zuniga, Mesfushorë: 14 Ibardo, 6 Sanchez, 13 Guarin, 11 Cuardado, Sulmues: 10 James Rodriguez, 9 Gutierrez.

Presim spektakël duke ditur ciliësin e lojtarve nga të dy shtetet çerekfinaliste, kush do të kalojë në gjysmëfinale Brazil apo Colombia, përgjigjen do ta kemi mbas dy orësh.

LAJME TË TJERA

Në Komisionin Ekzekutiv për Shëndetësi, eksperti gjerman prezantoi studimin për ShSKUK-në

Në mbledhjen e Komisionit Ekzekutiv për Shëndetësi, kryeministri Albin Kurti, i cili kryeson këtë...

Aksident në Pejë, të përfshira dy vetura dhe një autobus – ka të lënduar

Dy persona kanë mbetur të lënduar si pasojë e një aksidenti trafiku që ka...

I riu nga Gjakova ka nevojë për ndihmën tuaj, duhet ta bëjë transplantimin e dy veshkave

Adnan Syla nga Gjakova është diagnostikuar me sëmundjen e veshkave. Atij i duhet ta bëjë...

Kurti fton shqiptarët në Serbi t’i përgjigjen regjistrimit të popullsisë: Dëshmoni që jeni aty

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, u ka bërë thirrje shqiptarëve që jetojnë në Serbi...

SHIKO MË SHUMË

Ten Hag: Nuk do të luajmë kundër Haalandit, por kundër Manchester Cityt

Erik ten Hag është paraqitur sot në konferencë për media, ku foli për kundërshtarin...

Arsenali nuk është dorëzuar, planifikon sërish transferimin e mesfushorit italian

Manuel Locatelli zgjodhi Juventusin para Arsenalit vitin e kaluar, por ende mund të bëjë...

Henry e kritikon VAR-in: Nuk është mjaftueshëm i shpejtë

Thierry Henry nuk është adhurues i VAR-it, të paktën jo në gjendjen e tij...