Flaka Krelani shfaqet “flakë” në imazhet e fundit

PUBLIKUAR

Eintracht Frankfurt ka arritur të fitojë Evropa Ligën, pasi e mposhti në finale ekipin skocez, Rangers.

Frankfurt fitoi tek pas ekzekutimit të penalltive, 5:4, ku Ramsey ishte i vetmi që nuk e konkretizoi 11-metërshin.

Rezultati pas 120 minutave ishte i barbartë, 1:1, shkruan Gazeta Express.

Pjesa e parë nuk prodhoi gola, kurse e dyta dy të tillë.

Ishte Aribo që shënoi në minutën e 57-të të ndeshjes, duke i kaluar skocezët në epërsi.

Por, shifrat u barazuan 12 minuta më vonë, kur shënoi Borre, pas asistimit nga Kostic.

Më pas, ndeshja nuk prodhoi gola dhe fituesi u desh të përcaktohej pas ekzekutimit të penalltive.

Aty, më të mirë u treguan gjermanët, të cilët festuan në fund titullin e garës së dytë më prestigjioze evropiane. /Gazeta Express/

LAJME TË TJERA

Rritja alarmante e rasteve me Covid-19, Instituti del me një apel për qytetarët

Pas rritjes alarmante të rasteve me Covid-19 në Kosovë, Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike...

MASHTI distancohet nga përzgjedhja e anëtarëve të Këshillit Drejtues të UP-së

Ministrja e Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë, Arbërie Nagavci, ka deklaruar se ministria që drejton...

Bashkësia Islame e Kosovës nënshkruan marrëveshje për pranimin e 25 tonë hurmave nga Arabia

Kryetari i Bashkësisë Islame të Kosovës, Naim Tërnava, ka pritur në takim ambasadorin e...

Mbappe bëhet shkak i largimit të Neymarit nga PSG-ja?

Nuk ka paqe në shtëpinë e Paris Saint-Germainit. Pas vazhdimit të kontratës së Kylian Mbappes...

SHIKO MË SHUMË

Trejsi mahnit me format në Nevada të Las Vegasit

Bukuroshja ka postuar një set të ri fotosh nga shkretëtirat e Nevedës dhe është...

Duet divash

Pas një sërë bashkëpunimesh duket se tani ka ardhur radha për një duet tjetër,...

Arbenitën siç nuk e keni parë

Modelja dhe gruaja e reperit Fero, Arbenita Ismajli ka goditur përsëri me setin e...