FC Ulpiana synon Raiffeisen Superligen

PUBLIKUAR

5Ishte në rrezik për të rënë një rang më poshtë por pasi siguruan edhe një vitë garimin në ligën e parë drejtuesit e FC Ulpiana kanë filluar bisedimet për ti kthyer në radhët e tyre lojtaret më të mirë të Komunës tonë të cilët aderojnë në ekipet e tjera dhe kanë paraqitje shumë të mira në sezonin e kaluar.2

Drejtuesit e klubit synojnë që të kthejnë Shqiprim Kelmendi dhe Blendim Gashi nga FC Drita, Arton Gashi nga FC Gjilani, dhe Endrit Ademi nga FC Flamurtari për të përforcuar ekipin në fazën ofanzive me këtë katërshe të frikshme, portierin Diamant Kadriolli nga FC Drenica për të blinduar portën.

Me mbrojtësit si Egzon Gashi, Arlind Hasani e  Xhafer Kaleshi thuajse e kanë të sigurt mbrojtjen dhe me tre ose katër përforcime tjera do të jetë një ekip i kompletuar për të synuar ato tri pozitat e para që qojnë në Raiffeisen Superligen e Kosoves për sezonin e ardhshëm.

Ndërsa trajneri Lulzim Gashi së bashku me dy sponsoret e ekipit ‘’TONI-M’’ dhe ‘’ STUBLLA’’ synojn të ndërtojnë edhe stadiumin e ri i cili do të jetë një nga më tërheqësit në vendin tonë. LIPJANINEWS.INFO

LAJME TË TJERA

Për personat me zemër të sëmurë a është më i shëndetshëm gjalpi apo vaji?

Tri lloje yndyrash janë bindshëm më të këqija se këto dy të parat Disa studime...

Kejvina Kthella duket në formë në imazhet me bikini nga pushimet në Zanzibar

Pushimet për modelen e njohur nga Shqipëria, Kejvina Kthella, duket se nuk kanë mbaruar...

Opsionet e Barcelonës për zëvendësimin e Busquetsit

Sergio Busquetes pritet që të largohet nga Barcelona në afatin kalimtar të verës. Mesfushori spanjoll,...

Aksident trafiku në magjistralen Gjilan-Prishtinë, dalin pamjet

Një aksident trafiku ka ndodhur sot në magjistralen Gjilan-Prishtinë, përkatësisht në fshatin Bresalc. Lajmin për...

SHIKO MË SHUMË

Opsionet e Barcelonës për zëvendësimin e Busquetsit

Sergio Busquetes pritet që të largohet nga Barcelona në afatin kalimtar të verës. Mesfushori spanjoll,...

Mbappe për konfliktin me federatën për të drejtat e imazhit: Nuk e kam problem të luftoj për shokët e mi

Kylian Mbappe ka folur për konfliktin me Federatën Franceze të Futbollit. Më herët u bë...

Argjentina fitoi lehtësisht ndaj Hondurasit, shkon në 34 numri i ndeshjeve pa humbje

Argjentina shënoi fitore të lehtë në miqësoren kundër Hondurasit. Ndeshja që u zhvillua në “Hard...