FC Fortunat janë Kampionët e LIGA TOTAL

PUBLIKUAR

1Pas një super ndeshje të zhvilluar në mes të FC Fortunat vs FC Tafa Tori arritëm të kuptojm që kampionë të ri në Ligën më drithruese në vendin tonë është FC FORTUNAT nga Dorbaja e cila mposhti 2:1 FC TAFA TORIN.

Lojtarët nga Dorbaja ishin më të përgaditur dhe ishte forca e tyre që arriti të mposhtë një ekip shumë teknik në kryje me Hivzi Ahmetin e cila ishte edhe në avantazh në fillim por skuadra e prier nga lojtari i FC Gjilanit Arton Gashi arriti të përmbys gjithqka duke rrëmbyer edhe titullin Kampionë dhe duke konfirmuar që për momentin janë ekipi më i mirë në Liga Total.

LAJME TË TJERA

Për personat me zemër të sëmurë a është më i shëndetshëm gjalpi apo vaji?

Tri lloje yndyrash janë bindshëm më të këqija se këto dy të parat Disa studime...

Kejvina Kthella duket në formë në imazhet me bikini nga pushimet në Zanzibar

Pushimet për modelen e njohur nga Shqipëria, Kejvina Kthella, duket se nuk kanë mbaruar...

Opsionet e Barcelonës për zëvendësimin e Busquetsit

Sergio Busquetes pritet që të largohet nga Barcelona në afatin kalimtar të verës. Mesfushori spanjoll,...

Aksident trafiku në magjistralen Gjilan-Prishtinë, dalin pamjet

Një aksident trafiku ka ndodhur sot në magjistralen Gjilan-Prishtinë, përkatësisht në fshatin Bresalc. Lajmin për...

SHIKO MË SHUMË

Opsionet e Barcelonës për zëvendësimin e Busquetsit

Sergio Busquetes pritet që të largohet nga Barcelona në afatin kalimtar të verës. Mesfushori spanjoll,...

Mbappe për konfliktin me federatën për të drejtat e imazhit: Nuk e kam problem të luftoj për shokët e mi

Kylian Mbappe ka folur për konfliktin me Federatën Franceze të Futbollit. Më herët u bë...

Argjentina fitoi lehtësisht ndaj Hondurasit, shkon në 34 numri i ndeshjeve pa humbje

Argjentina shënoi fitore të lehtë në miqësoren kundër Hondurasit. Ndeshja që u zhvillua në “Hard...