Enrique mund ta marrë drejtimin e kampionëve të Italisë

PUBLIKUAR

Luis Enrique raportohet se mund të rikthehet sërish në Serie A.

Sipas “La Repubblica”, ish-trajneri i Romës është në listën e Napolit për të zëvendësuar Luciano Spallettin, shkruan Gazeta Express.

Spalletti besohet se ka vendosur përfundimisht për t’u larguar nga kampionët e Italisë pas përfundimit të sezonit.

Vendimi i tij për t’u larguar vije pas prishjes së raporteve me presidentin, Aurelio De Laurentiis.

Kësisoj, napolitanët kanë nisur të mendojnë për zëvendësuesin e Spallettit dhe Enrique tashmë është pjesë e listës së tyre.

Trajneri i njohur spanjoll është i lirë që nga dhjetori i vitit të kaluar, kur dha dorëheqja nga Kombëtarja e Spanjës.

Përveç Romës dhe Spanjës, 53-vjeçari ka drejtuar edhe Barcelonën e Celta Vigon.

Napoli besohet se në listën e zëvendësuesve të mundshëm të Spallettit ka edhe Antonio Conten, Rafa Benitezin e Maurizio Sarrin. /Gazeta Express/

LAJME TË TJERA

Dy të arrestuar në Prizren, dyshohet se katër vite më parë kanë bërë shpërlarje të parave

Dy persona janë arrestuar në Prizren nën dyshimin se kanë kryer veprën penale “shpërlarje...

Luana Vjollca mahnit me paraqitjen nga Java e Modës në Milano

Bukuroshja e njohur shqiptare, Luana Vjollca, ka qenë e pranishme edhe këtë vit në...

Moti sot me diell dhe vranësira të shpërndara

Sot do të kemi mot me diell dhe vranësira të shpërndara. Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës...

Drejtori serb i shkollës në Lipjan s’i lë komunarët të hyjnë brenda (VIDEO)

Stafi i shkollës ku mësojnë fëmijët serbë në Rubovc të Lipjanit, nuk lejuan hyrjen...

SHIKO MË SHUMË

Bashkimi mposht Yllin në Therandë

Bashkimi regjistroi fitoren e parë në këtë edicion të Prince Caffe Superligës. Prizrenasit në Therandë...

Julian Draxler zyrtarizohet te Al-Ahli

Al-Alhi ka kompletuar transferimin e Julian Draxler nga Paris Saint-Germaini. Klubi nga Katari zyrtarizoi sot...

Interi deklason Milanin në derbin e qytetit

Interi ka treguar formë shumë më të lartë se AC Milan në Derbin Della...