Enrique flet rreth mos-ftesës së Ramosit te Spanja: Mendoj se kam thirrur më të mirën në pozicionin e tij

PUBLIKUAR

Luis Enrique ka folur rreth listës me futbollistët e ftuar për ndeshjet e shtatorit, në kuadër të Ligës së Kombeve.

Më 24 shtator, Spanja do të jetë nikoqire e Zvicrës – kurse pas tri ditësh do të luaj në udhëtim te Portugalia, transmeton Gazeta Express.

Lista e spanjollëve edhe kësaj radhe ishte shumë e komentuar, pasi Enrique ka lënë jashtë disa emra të mëdhenj.

“Çdo herë që futbollistët që nuk janë në listë tërheqin vëmendjen. Nuk e kam problem të flas për Ramos dhe Aspas, por zgjedh 25 lojtarët që mendoj se janë më të përshtatshmit për t’u thirrur këtë herë. Jam i hapur për mendimet e të tjerëve. Ne jemi duke analizuar vazhdimisht situatën”, tha përzgjedhësi i Spanjës.

“Është e mrekullueshme të shohësh Sergio Ramos të kthehet në fushë pas një sezoni pa luajtur për shkak të lëndimeve. Tani po e shohim të luajë çdo tre ditë. Mund të them çfarë të dua këtu, por besoj se kam thirrur më të mirën e pozicionit të Ramos në kombëtare.Dera e kombëtares nuk është e mbyllur për askënd”, shtoi Enrique. /Gazeta Express/

LAJME TË TJERA

Në Komisionin Ekzekutiv për Shëndetësi, eksperti gjerman prezantoi studimin për ShSKUK-në

Në mbledhjen e Komisionit Ekzekutiv për Shëndetësi, kryeministri Albin Kurti, i cili kryeson këtë...

Aksident në Pejë, të përfshira dy vetura dhe një autobus – ka të lënduar

Dy persona kanë mbetur të lënduar si pasojë e një aksidenti trafiku që ka...

I riu nga Gjakova ka nevojë për ndihmën tuaj, duhet ta bëjë transplantimin e dy veshkave

Adnan Syla nga Gjakova është diagnostikuar me sëmundjen e veshkave. Atij i duhet ta bëjë...

Kurti fton shqiptarët në Serbi t’i përgjigjen regjistrimit të popullsisë: Dëshmoni që jeni aty

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, u ka bërë thirrje shqiptarëve që jetojnë në Serbi...

SHIKO MË SHUMË

Ten Hag: Nuk do të luajmë kundër Haalandit, por kundër Manchester Cityt

Erik ten Hag është paraqitur sot në konferencë për media, ku foli për kundërshtarin...

Arsenali nuk është dorëzuar, planifikon sërish transferimin e mesfushorit italian

Manuel Locatelli zgjodhi Juventusin para Arsenalit vitin e kaluar, por ende mund të bëjë...

Henry e kritikon VAR-in: Nuk është mjaftueshëm i shpejtë

Thierry Henry nuk është adhurues i VAR-it, të paktën jo në gjendjen e tij...