EDHE KJO JAVË ME BORË E SHI

PUBLIKUAR

Institutit Hidrometeorologjik i Kosovës parashikon që edhe këtë javë në vendin tonë të mbajë mot i ngjashëm me atë të ditëve të fundit.

Gjatë kësaj jave do të mbajë mot me vranësira të çrregullta dhe intervale me diell. Vranësirat herë-herë do të shoqërohen me reshje të dobëta shiu, ndërsa në viset malor edhe me borë të intensitetit të dobët.

Temperaturat minimale gjatë kësaj jave do të lëvizin në mes -1 deri -3 gradë Celsius, kurse maksimalet e ditës do të lëvizin nga 5 deri 8 gradë Celsius. Do të fryjë erë nga veriperëndimi me shpejtësi 1-7 m/s.

LAJME TË TJERA

I gjindet kokainë në veturë, arrestohet një burrë në Prishtinë

Një burrë është arrestuar gjatë pasdites së djeshme në rrugën “Ferid Curri” në Prishtinë. Policia...

I vodhi 400 euro nga çanta një gruaje dhe e shkel me veturë gjatë ikjes

Një grua në fshatin Sllatinë të Fushë Kosovës ka raportuar se nga një burrë...

Therrje me thikë në Shkollën e Mesme Adem Gllavica Lipjan, intervistohen disa persona

Policia Kosovës ka njoftuar se një mashkull  kosovar (i mitur) ka pësuar lëndime trupore...

Napoli ia cakton çmimin Osimhenit

Napoli ka vendosur për çmimin e sulmuesit të tyre, Victor Osimhen. Napolitanët duan 150 milionë...

SHIKO MË SHUMË

I gjindet kokainë në veturë, arrestohet një burrë në Prishtinë

Një burrë është arrestuar gjatë pasdites së djeshme në rrugën “Ferid Curri” në Prishtinë. Policia...

I vodhi 400 euro nga çanta një gruaje dhe e shkel me veturë gjatë ikjes

Një grua në fshatin Sllatinë të Fushë Kosovës ka raportuar se nga një burrë...

Konjufca i uron besimtarët për Ramazanin: Muaj të mbarë, plot me dritë dhe paqe në shpirt

Kryetari i Kuvendit, Glauk Konjufca, i ka uruar besimtarët myslimanë me rastin e muajit...