E fitoi trofeun e Ligës së Evropës, por portieri i Frankfurtit dikur e kishte fituar zemrën e Rihannas

PUBLIKUAR

Kevin Trapp ishte protagonist mbrëmë në triumfin e Eintracht Frankfurtit në Ligën e Evropës.

Portieri gjerman i bëri disa pritje bravuroze, sidomos atë në vazhdime.

Ndërsa, më pas ishte hero edhe në gjuajtjet e penalltive, ku e priti 11 metërshin e Aaron Ramseyt për t’ia siguruar ekipit gjerman një trofe evropian pas 42 vjetësh pritje.

Mirëpo, 31 vjeçari nuk e fitoi vetëm Europa Leaguen, shkruan “Gazeta Express”.

Ai paraprakisht e kishte fituar edhe zemrën e këngëtares së famshme, Rihanna.

Në vitin 2015, portieri gjerman, sa ishte pjesë e Paris Saint-Germainit, ishte në lidhje me këngëtaren nga Barbados.

Ata i kishin bërë disa foto së bashku, ndërsa u panë shumë të afërt teksa këngëtarja e përqafonte portierin, i cili e mbante një fanellë të tij.

Në atë kohë, i pyetur për një lidhje të mundshme me Rihannan, portieri as s’e kishte konfirmuar e as mohuar një gjë të tillë.

“No comment”, ishte përgjigjur Trapp, i cili më pas kishte thënë se po e shijonte jetën single, duke mos dashur të fliste më shumë për këtë aferë dashurie.

E në atë vit, pra 2015, flitej se këngëtarja me famë botërore kishte lidhje dashurie edhe me futbollistin Karim Benzema dhe pilotin e Formula 1, Lewis Hamilton.

Ishte pikërisht Trapp ai që e kishte postuar një fotografi në Instagram, me mbishkrimin “RiRi”, ku shihej duke u përqafuar nga këngëtarja pas triumfit të PSG-së ndaj Marseillet, 2:1. /Gazeta Express/

LAJME TË TJERA

Rritja alarmante e rasteve me Covid-19, Instituti del me një apel për qytetarët

Pas rritjes alarmante të rasteve me Covid-19 në Kosovë, Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike...

MASHTI distancohet nga përzgjedhja e anëtarëve të Këshillit Drejtues të UP-së

Ministrja e Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë, Arbërie Nagavci, ka deklaruar se ministria që drejton...

Bashkësia Islame e Kosovës nënshkruan marrëveshje për pranimin e 25 tonë hurmave nga Arabia

Kryetari i Bashkësisë Islame të Kosovës, Naim Tërnava, ka pritur në takim ambasadorin e...

Mbappe bëhet shkak i largimit të Neymarit nga PSG-ja?

Nuk ka paqe në shtëpinë e Paris Saint-Germainit. Pas vazhdimit të kontratës së Kylian Mbappes...

SHIKO MË SHUMË

Mbappe bëhet shkak i largimit të Neymarit nga PSG-ja?

Nuk ka paqe në shtëpinë e Paris Saint-Germainit. Pas vazhdimit të kontratës së Kylian Mbappes...

Marrëveshja afër finalizimit, Jovic drejt klubit italian

Fiorentina raportohet se është afër kompletimit të huazimit të Luka Jovicit. Sipas ekspertit të transferimeve,...

Yjet pa kontrata që mund t’i marrin klubet “gratis”

Brenda pak ditësh, shumë futbollistë në Evropë do ta marrin statusin e “lojtarit të...