Dybala ka arritur marrëveshje me klubin e ri, zbulohen detajet

PUBLIKUAR

Paulo Dybala i dha fund me lot në sy eksperiencës në Juventus përpara tifozëve të tij, ku kishte luajtur nga viti 2015.

Në fundjavë, ai do ta zhvillojë ndeshjen e fundit me “Bianconeri” dhe më pas do të jetë i lirë ta zgjedh ekipin e ri pasi muajin tjetër do t’i skadojë kontrata me “Zonjën e Vjetër”.

Dhe, duket se përfaqësuesi argjentinas tashmë e ka zgjedhur klubin e ri.

Ai do të largohet nga qyteti i Torinos, por jo edhe nga Italia, edhe pse ka oferta edhe nga Anglia.

Mediumi italian “Corriere della Sera” raporton se ish-futbollisti i Palermos ka arritur marrëveshje në parim për t’iu bashkuar Interit, raporton “Gazeta Express”.

Gjithnjë sipas mediumit italian, palët e kanë gjetur gjuhën e përbashkët për një kontratë katërvjeçare.

Me këtë rast, sulmuesi i rrezikshëm do të paguhet 6 milionë euro në vit.

Ditë më parë spekulohej për një transferim të mundshëm të Dybalas në Romë, ku do t’i bashkohej Jose Mourinhos në kryeqytetin italian. /Gazeta Express/

LAJME TË TJERA

Gjendet i vdekur një 42-vjeçar në Istog

Një 42-vjeçar është gjetur pa shenja jete në fshatin Dobrushë të Istogut. Lajmin për...

Rritja alarmante e rasteve me Covid-19, Instituti del me një apel për qytetarët

Pas rritjes alarmante të rasteve me Covid-19 në Kosovë, Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike...

MASHTI distancohet nga përzgjedhja e anëtarëve të Këshillit Drejtues të UP-së

Ministrja e Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë, Arbërie Nagavci, ka deklaruar se ministria që drejton...

Bashkësia Islame e Kosovës nënshkruan marrëveshje për pranimin e 25 tonë hurmave nga Arabia

Kryetari i Bashkësisë Islame të Kosovës, Naim Tërnava, ka pritur në takim ambasadorin e...

SHIKO MË SHUMË

Mbappe bëhet shkak i largimit të Neymarit nga PSG-ja?

Nuk ka paqe në shtëpinë e Paris Saint-Germainit. Pas vazhdimit të kontratës së Kylian Mbappes...

Marrëveshja afër finalizimit, Jovic drejt klubit italian

Fiorentina raportohet se është afër kompletimit të huazimit të Luka Jovicit. Sipas ekspertit të transferimeve,...

Yjet pa kontrata që mund t’i marrin klubet “gratis”

Brenda pak ditësh, shumë futbollistë në Evropë do ta marrin statusin e “lojtarit të...