Dy klubet e njohura evropiane në garë për Aro Muricin

PUBLIKUAR

LAJME TË TJERA

Gati 3 vjet qeverisje, Kurti u tregon mërgimtarëve në Berlin çfarë ka bërë si Kryeministër

Lëvizja Vetëvendosje njofton se kryeministri Albin Kurti i shoqëruar me zyrtarë të qeverisë, ka...

Tri punët më të mira për njerëzit në depresion

Është vërtetuar shkencërisht se zgjedhja e duhur e punës ka një efekt pozitiv në...

Arijanet Muric mund të largohet nga Burnley gjatë afatit kalimtar të janarit.

Portieri kosovar nuk është zgjedhja e parë e Vincent Kompany këtë sezon. Ai ende nuk ka regjistruar asnjë paraqitje në Premierligë, shkruan Gazeta Express.

Murici numëron vetëm dy paraqitje deri më tani. Të dy paraqitjet e tij u regjistruan në Kupën EFL.

Kësisoj, 24-vjeçari mund të ndryshojë ambient në afatin kalimtar dimëror, pasi ka tërhequr interesim nga disa klube të njohur evropiane.

Sipas gazetarit të njohur gjerman, Florian Plettenberg, Murici është i përqendruar te Burnley, por ai dëshiron të luajë të rregullisht.

Union Berlin dhe Sevilla janë klubet e interesuara për shërbimet e tij, pasi e vlerësojnë shumë lartë portierin dardan.

Klubet në fjalë mund të kërkojnë huazimin e tij në janar, duke përfshirë në marrëveshje edhe opsionin e blerjes.

SHIKO MË SHUMË

Nga 3:0 në 3:3, Interi nxjerr barazim ndaj Benficas

Interi ka barazuar 3:3 me Benfican në Portugali, në një ndeshje të zjarrtë të...

Dy gola të shpejtë në ndeshjen Real-Napoli

Dy gola të shpejtë u shënuan në ndeshjen Real Madrid-Napoli. Fillimisht, Napoli ka arritur shumë...

Granit Begolli i ashpër me Glihan: A ke rrejt para lojës a pas lojës?

Analisti i përhershëm i emisionit sportiv “Favorit” në T7, Granit Begolli ka reaguar ashpër...