Dortmundi e gjen zëvendësuesin e Haalandit

PUBLIKUAR

Transferimi i Erling Haaland te Manchester City e ka lënë Dortmundin pa një qendërsulmues të dëshmuar.

Por, gjigantët gjerman janë vënë në aksion për të gjetur një sulmues qendre dhe tani kanë dhënë sinjalet e para, shkruan Gazeta Express.

Sipas mediave gjermane, Dortmundi është në bisedime me Ajaxin për Sebastian Haller.

Ai konsiderohet nga Dortmund si zëvendësuesi më ideal i norvegjezit, Erling Haaland.

Ekipi holandez, Ajax kërkon të paktën 35 milionë euro për ta shitur Hallerin.

LAJME TË TJERA

Dafina “mendon shumë”

Këngëtarja Dafina Zeqiri është shfaqur sonte në  Instagram me disa fotografi, por ajo që...

Afërdita Dreshaj shfaq linjat trupore nga fitnesi

Modelja dhe këngëtarja, Afërdita Dreshaj ka disa kohë që nuk është aktive me ndonjë...

Inspektorëve serbë iu ndalen 40 për qind e pagave

Komisioni disiplinor ka marrë masa ndaj inspektorëve të cilët nuk kishin kryer përgjegjësitë e...

Specialja me hetime sekrete për rrjedhjen e dokumenteve të tyre

Dhomat e Specializuara i kanë shpallur fajtor ish-udhëheqësit e OVL e UÇK-së, Hysni Gucatin...

SHIKO MË SHUMË

Kroos nuk ngutet për rinovimin e kontratës me Realin

Toni Kroos erdhi te Real Madridi në vitin 2014. Ai la pas Bayern Munich,...

Barcelona arrin marrëveshje me Lewandowskin, këto janë detajet

Negociatat mes Barcelonës dhe sulmuesit polak, Robert Lewandowski po ecin mjaft mirë dhe raportohet...

Dybala ka arritur marrëveshje me klubin e ri, zbulohen detajet

Paulo Dybala i dha fund me lot në sy eksperiencës në Juventus përpara tifozëve...