Ditën kërkojnë lëmoshë, natën vozisin Mercedes

PUBLIKUAR

dit-euml-n-k-euml-rkojn-euml-l-euml-mosh-euml-nat-euml-n-vozisin-mercedes_hd

Në mediat e Bosnje-Hercegovinës ankohen edhe ata që gjatë ditës shndërrohen në femra të moshuara dhe të varfra, ndërsa natën ulen në makinat e tyre luksoze.

Metropolin e Bosnjës, Sarajevën po e ngulfasin ‘lypsat’, dhe siç shkruajnë mediat vendore, këta lëmoshë-kërkues në mënyrë të veçantë po u shkaktojnë probleme, sidomos turistëve gjatë kohës së verës kur qytetin e vizitojnë një numër i madh i tyre.

“Vetëm se e përshëndeta një turist të huaj, papritmas nga askund na rrethuan disa lypës. Kërkonin që tu japim ndonjë qindarkë. Kjo situatë është bërë e padurueshme dhe krijon një imazh negativ të Sarajevës”,tha Boris Sertiq.

Sipas tij, më së shumti lypsa mund t’i takosh nëpër pjesë të vjetra të qytetit, sepse ato i vizitojnë më së shumti turistët, kryesisht të huajt, transmeton Telegrafi.

Sertiq, theksoi se situata ekonomike me të vërtetë është e keqe, por ka institucione përkatëse që duhet të adresohen këto probleme. /Telegrafi/

LAJME TË TJERA

Në Komisionin Ekzekutiv për Shëndetësi, eksperti gjerman prezantoi studimin për ShSKUK-në

Në mbledhjen e Komisionit Ekzekutiv për Shëndetësi, kryeministri Albin Kurti, i cili kryeson këtë...

Aksident në Pejë, të përfshira dy vetura dhe një autobus – ka të lënduar

Dy persona kanë mbetur të lënduar si pasojë e një aksidenti trafiku që ka...

I riu nga Gjakova ka nevojë për ndihmën tuaj, duhet ta bëjë transplantimin e dy veshkave

Adnan Syla nga Gjakova është diagnostikuar me sëmundjen e veshkave. Atij i duhet ta bëjë...

Kurti fton shqiptarët në Serbi t’i përgjigjen regjistrimit të popullsisë: Dëshmoni që jeni aty

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, u ka bërë thirrje shqiptarëve që jetojnë në Serbi...

SHIKO MË SHUMË

Digjet një shtëpi në Dobraj të Madhe

Policia Kosovës ka njoftuar se ankuesi  mashkull kosovar ka njoftuar se si pasojë e...

Arrestohet 55 vjeçari në Lipjan, dyshohet se ngacmoi seksualisht dy të mitura

Policia ka arrestuar sot 55-vjeçarin me inicialet A.SH. pas i njëjti dyshohet se ka...

Kryetari Imri Ahmeti paralajmëron reduktime të ndriçimit publik në rrugë dhe hapësirat publike

Kryetari i Komunës së Lipjanit Imri Ahmeti, në përputhje me krizen energjetike në vend...