Dimarco i shtohet listës së të lënduarve te Interi

PUBLIKUAR

LAJME TË TJERA

Nuk ka kufizim të orarit të punës, java e ardhshme me temperatura që nuk paraqesin rrezik për kategoritë e cenueshme

Ministria e Shëndetësisë ka bërë të ditur se pas konsultimeve me Institutin Kombëtar të...

Kolona 200 metra e pritje deri në 40 minuta, gjendja nëpër pikëkalimet kufitare

Qendra Qendra Kombëtare për Menaxhim Kufitar ka treguar gjendjen nëpër pikëkalimet kufitare, këtë mëngjes. Në...

Përveç Lautaro Martinez, Interi rrezikon ta mbyllë vitin 2023 edhe pa Federico Dimarcon, i cili është diagnostikuar me një problem muskulor.

Interi njoftoi këtë të premte se reprezentuesi i Italisë iu nënshtrua analizave që treguan një problem muskulor në aduktorin e kofshës së majtë, transmeton Gazeta Express.

Në njoftim gjithashtu u tha se “gjendja e tij do të rivlerësohet gjatë ditëve në vijim”.

Kësisoj, Dimarco besohet se do të mungojë në ndeshjen ndaj Lecces të shtunën, teksa mbetet në dyshim për përballjen e javës së ardhshme, ndaj Genoas.

26-vjeçari ka regjistruar 21 paraqitje këtë sezon, duke shënuar tre gola dhe kontribuar me pesë asistime. /Gazeta Express/

SHIKO MË SHUMË

FFK largon “Ulpiana 1926” nga garat e Ligës së Parë, reagon Drejtoresha DKRS Anila Reçica

Drejtoresha e Kulures Rinisë dhe Sportit në Komunën e Lipjanit Anila Reçica ka reaguar...

Lewa i refuzon milionat arabe për të qëndruar tek Barça

Robert Lewandowski është bërë objektiv i klubeve arabe. Veterani i sulmit madje e ka marrë...

Tërhiqet shorti për çerekfinalet e Ligës së Konferencës, Zhegrova me Lille para një sfide të vështirë

Sot në Nyon të Zvicrës është tërhequr shorti për fazën çerekfinale të Ligës së...