Deschamps nuk po mendon për rikthimin e Benzemas te Franca

PUBLIKUAR

Didier Deschamps nuk po mendon rreth rikthimit të Karim Benzemas te Franca për ndeshjet e radhës në Kupën e Botës “Katar 2022”.

Sulmuesi i Real Madridit u përfshi në listën e “Gjelave” për këtë turne, por nuk ia doli të rikuperohej me kohë dhe u largua nga grumbullimi, transmeton Gazeta Express.

Megjithatë, mediat spanjolle së fundmi raportuan se mjekët francezë e ekzagjeruan shkallën e lëndimit të Benzemas dhe se sulmuesi në fakt mund të ishte i aftë për të luajtur në Kupën e Botës.

“RMC Sport” e Francës  konfirmoi se Benzema teorikisht mund t’i bashkohet kombëtaren për pjesën tjetër të turneut, duke marrë parasysh se emri tij është ende në listë pasi Deschamps nuk vendosi ta zëvendësoj atë me një futbollist tjetër.

Megjithatë, vendimi përfundimtar i takon Benzemas dhe Deschampsit, teksa ky i fundit ka treguar se nuk po mendon për rikthimin e fituesit të “Topit të Artë”.

“Nuk është diçka që po më pushton mendjen. Nuk e di kush po thotë çfarë dhe si. Ju e dini situatën dhe kohën që ai duhet të shërohet. Unë fola me Benzeman pasi ai u largua nga ne, por nuk e di se ku po shkoni me pyetjen tuaj. Unë kam 24 lojtarë këtu dhe jam duke menduar për ta. Do t’ju lë të flisni, të debatoni dhe të imagjinoni, por nuk do të komentoj gjëra që nuk kanë të bëjnë me punën tonë të përditshme”, tha përzgjedhësi francez.

Pavarësisht nëse Karim Benzema kthehet apo jo, ai do të marrë një medalje nëse Franca e siguron një të tillë në Katar. /Gazeta Express/

LAJME TË TJERA

“Isha para spitalit duke prit”, deputeti Rashit Qalaj në një rrëfim të rrallë për jetën private

Deputeti, Rashit Qalaj, ka rrëfyer dy momentet më të lumtura dhe ato më tē...

Melisa Lleshi: Dua ta adoptojë një fëmijë, ndoshta vitin tjetër

Melisa Lleshi është banorja më e re e Big Brother VIP Kosova. Reklama Ajo i është...

E konfirmuar: Ndërron jetë i dyshuari për plagosjen e dy grave në Fushë Kosovë

Ka ndërruar jetë Sabit Islami, i dyshuari për plagosjen e dy grave sot në...

Uzuni fantastik, shënon dy gola për Granadan

Granada ka shënuar fitore ndaj Andorras në kuadër të La Liga 2. Futbollisti shqitar, Myrto...

SHIKO MË SHUMË

Uzuni fantastik, shënon dy gola për Granadan

Granada ka shënuar fitore ndaj Andorras në kuadër të La Liga 2. Futbollisti shqitar, Myrto...

Man City vazhdon tutje në Kupën FA, eliminon Arsenalin

Manchester City ka siguruar kualifikimin për në 1/8 e finales në Kupën FA. Skuadra e...

Telashe për PSG-në, një klub anglez raportohet se i ka bërë ofertë më të mirë Skriniarit

Një klub nga Anglia raportohet se ka shprehur interesim për Milan Skriniarin, i cili...