Deschamps, Franca është favoritë

PUBLIKUAR

2014 FIFA World Cup

Trajneri i kombëtares Franceze Didier Deschamps në konferencën për shtyp e quan përfaqësuesen që ai udhëheq si favorite në takimin Francë vs Gjermani.

Ai insiston se ekipi i tij nuk friksohet nga Gjermania dhe se Francezët janë favoriti kryesor në këtë ballafaqim për të kaluar në gjysmëfinale.

Deschamps shtoi më tej duke thënë : ” Nuk kemi presion. Unë nuk kam asgjë për tu thënë lojtarëve të ekipit tim. Historia është në të kaluarën dhe nesër do të jetë një faqe e re.”

LAJME TË TJERA

Kurti publikon foto nga Berna, tregon frazën interesante që ia ka thënë presidenti zviceran

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, po qëndron për një vizitë zyrtare në Zvicër. Ai...

Shpërthimet në veri, Hovenier: I tronditur, autorët të dalin para drejtësisë

Ambasadori i ShBA-së në Kosovë, Jeffrey Hovenier, ka reaguar pas shpërthimeve në veri të...

Prishtinë: Arrestohet 44-vjeçari për shitblerje të narkotikëve

Policia e Kosovës ka arrestuar sot të dyshuarin 44-vjeçar, i cili merrej me trafikim...

Jasharaj: Jemi kundër testimit me shkrim për mësimdhënësit

Kryetari i Sindikatës së Bashkuar të Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë, Rrahman Jasharaj ka thënë...

SHIKO MË SHUMË

Julian Draxler zyrtarizohet te Al-Ahli

Al-Alhi ka kompletuar transferimin e Julian Draxler nga Paris Saint-Germaini. Klubi nga Katari zyrtarizoi sot...

Interi deklason Milanin në derbin e qytetit

Interi ka treguar formë shumë më të lartë se AC Milan në Derbin Della...

Kosova fiton ndaj Marokut në Lojërat Mesdhetare në Rërë

Ekipi i djemve të Kosovës i volejbollit në rërë shënoi fitore 2:1 në sete...