Deschamps flet për lëndimin e Hernandezit, thotë se ishte mjaft serioz

PUBLIKUAR

Duke folur për “TF1” pas fitores të Francës ndaj Australisë 4:1 në ndeshjen e parë në Kupën e Botës “Katar 2022”, Didier Deschamps foli edhe rreth lëndimit të Lucas Hernandez.

Mbrojtësi u detyrua të largohej nga ndeshja në minutën e 13-të, transmeton Gazeta Express.

Hernandez mori lëndim në gju brenda dhe u zëvendësua nga vëllai i tij, Theo.

Sipas Deschamps, gjërat nuk duken pozitive për lojtarin e Bayern Munichut, edhe pse ende nuk është një rezultat përfundimtar mjekëso

“Do të shohim pas testeve, por mua më duket mjaft serioze”, u shpreh përzgjedhësi i Francës.

Mbetet të shihet nëse Franca do të përballet sërish me problemin e lëndimeve, siç u përball që në start të turneut. /Gazeta Express/

LAJME TË TJERA

Arrestohen katër persona për dhunë në familje në Ferizaj, Kaçanik, Shtime dhe Shtërpcë

Me datën 08.12.2022, në katër  raste të ndara janë arrestuar katër persona për dhunë...

AGK dënon sulmin ndaj dy gazetarëve në Veri, kërkon siguri

Asociacioni i Gazetarëve të Kosovës (AGK), ka dënuar sulmin ndaj gazetarëve të Kallxo.com, në...

Messi nuk është duke e marrë në konsiderim kthimin në Barcelonë

Muajve të fundit ka pasur shumë thashetheme që argjentinasi dëshiron të kthehet në Kataloni,...

Gjashtë arsye se përse njerëzit inteligjentë nuk mund të jenë të lumtur

Personat me një nivel të lartë të inteligjencës mund të jenë më të suksesshëm...

SHIKO MË SHUMË

Messi nuk është duke e marrë në konsiderim kthimin në Barcelonë

Muajve të fundit ka pasur shumë thashetheme që argjentinasi dëshiron të kthehet në Kataloni,...

Presidenti i PSG-së beson se Messi do të rinovojë kontratën me klubin, pas përfundimit të Kupës së Botës

Presidenti i Paris Saint-Germainit, Nasser Al-Khelaifi, është i bindur se Lionel Messi do të...

Liverpool favorit për të nënshkruar me mesfushorin Ambrabat

Liverpool shfaqet si favorit për të nënshkruar për mesfushorin e Marokut Sofyan Amrabat, edhe...