Dembele pritet të rinovojë kontratën me Barcelonën

PUBLIKUAR

Ousmane Dembele do të shqyrtojë ofertën e Barcelonës për vazhdimin e kontratës në javët e ardhshme.

Francezi ishte startues në vetëm 15 ndeshje në La Liga këtë sezon, me katalonasit që fituan titullin e kampionit, për shkak të një përsëritjeje të lëndimeve, transmeton Gazeta Express.

Pavarësisht shqetësimeve për qëndrueshmërinë e tij për të luajtur vazhdimisht në nivelin më të lartë, Xavi ka mbetur një mbështetës i palëkundur i anësorit.

Xavi e bindi klubin të ri-nënshkruante 26-vjeçarin verën e kaluar, pasi u largua për pak kohë, pas skadimit të kontratës së tij të mëparshme.

Kontrata e tij aktuale vlen deri në verën e vitit 2024, me Xavin dhe Barcelonën që duan të sigurojnë shërbimet e Dembeles edhe për një sezon më shumë, deri në verën e vitit 2025, sipas “Mundo Deportivo”.

Reprezentuesi i Francës besohet se nuk është i interesuar për t’u larguar dhe kësisoj është i gatshëm të shqyrtojë propozimin e Barcelonës me agjentin e tij, me një vendim që pritet të merr para fundit të qershorit. /Gazeta Express/

LAJME TË TJERA

Parashikimi i motit për pesë ditët e ardhshme

Në Kosovë në pesë ditët e ardhshme pritet të mbajë mot i ngjashëm me...

Zjarr në një objekt në Lipjan

Policia Kosovës ka njoftuar se është raportuar për zjarrvënie në objekt, i cili është...

Messi theu rekordin e Ronaldos, bëhet futbollisti me më së shumti gola në top-ligat evropiane

Lionel Messi ka thyer një tjetër rekord të vendosur nga rivali i tij, Cristiano...

Joseph: Kriza në veri e Ballkan përfundon kur katër shtetet e NATO-s e njohin Kosovën

Njohësi i Ballkanit, Edward P. Joseph, ka thënë se gjithë rrëmuja e Ballkanit dhe...

SHIKO MË SHUMË

Messi theu rekordin e Ronaldos, bëhet futbollisti me më së shumti gola në top-ligat evropiane

Lionel Messi ka thyer një tjetër rekord të vendosur nga rivali i tij, Cristiano...

Një shkëmbim i madh mund të ndodh mes Real Madridit dhe Tottenhamit

Real Madridi mund të nënshkruajë me Harry Kanen në afatin kalimtar veror. Një shkëmbim i...

Bayerni ia mësyn Theos

Bayern Munichu është vënë në kërkim të një mbrojtësi të majtë. Gjiganti bavarez është i...