De Jong do të bëhet me klub të ri brenda 20 ditësh

PUBLIKUAR

Frenkie de Jong pritet të largohet nga Barcelona në një të ardhme të afërt.

Mesfushori holandez nuk ka dhënë sa duhet në “Camp Nou”, por jo gjithçka ishte për fajin e tij, duke e pasur parasysh krizën në të cilën kaloi gjiganti katalunas që prej fillimit të pandemisë.

E tash, gazetari sportiv Gerard Romero njofton se përfaqësuesi holandez do të largohet dhe lajmi zyrtar mund të arrijë ende pa përfunduar mirë sezoni aktual.

Destinacioni i tij, pa kurrfarë diskutimi do të jetë Manchester United, përcjell “Gazeta Express”.

Romero i ka dhënë mundësi të lartë prej 95% këtij transferi, duke shtuar se ai mund të mbyllet për 70-80 milionë euro në më së shumti 20 ditët e ardhshme.

Barça e kishte transferuar lojtarin nga Ajaxi për 86 milionë euro në vitin 2019.

Ai pritet të ribashkohet me ish-trajnerin tek gjiganti holandez, Erik ten Hag, ndërsa Barça do të ketë lojtarë të mjaftueshëm në mesfushë si Gavi, Pedri, Sergio Busquets dhe përforcimi më i ri, Frank Kessie.

Gjatë tri sezoneve me klubin, De Jong i ka bërë 138 paraqitje, i ka realizuar 13 gola dhe i ka bërë 17 asistime.

Duke e pasur parasysh se është veç 24 vjeç, vitet më të mira për holandezin duket se do të jenë përpara tij. /Gazeta Express/

LAJME TË TJERA

Afërdita Dreshaj shfaq linjat trupore nga fitnesi

Modelja dhe këngëtarja, Afërdita Dreshaj ka disa kohë që nuk është aktive me ndonjë...

Inspektorëve serbë iu ndalen 40 për qind e pagave

Komisioni disiplinor ka marrë masa ndaj inspektorëve të cilët nuk kishin kryer përgjegjësitë e...

Specialja me hetime sekrete për rrjedhjen e dokumenteve të tyre

Dhomat e Specializuara i kanë shpallur fajtor ish-udhëheqësit e OVL e UÇK-së, Hysni Gucatin...

Gjuriq i lajmërohet Kurtit pasi e quajti Vuçiqin autokrat

Ambasadori i Serbisë në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, Marko Gjuriq ka reaguar pasi...

SHIKO MË SHUMË

Kroos nuk ngutet për rinovimin e kontratës me Realin

Toni Kroos erdhi te Real Madridi në vitin 2014. Ai la pas Bayern Munich,...

Barcelona arrin marrëveshje me Lewandowskin, këto janë detajet

Negociatat mes Barcelonës dhe sulmuesit polak, Robert Lewandowski po ecin mjaft mirë dhe raportohet...

Dybala ka arritur marrëveshje me klubin e ri, zbulohen detajet

Paulo Dybala i dha fund me lot në sy eksperiencës në Juventus përpara tifozëve...