CR7 ndez atmosferën e Superkupës me një supergol në stërvitje (video)

PUBLIKUAR

1

Futbollisti më i mirë në botë, Cristiano Ronaldo, ende është duke u rikuperuar nga lëndimi i tij, mirëpo duke gjykuar nga pamjet e stërvitjeve, ai duket se po rikthehet fuqishëm.

Përderisa skuadra e Real Madridit ishte duke stërvitur për ndeshjen e sotme finale kundër Sevillës në Superkupën e Evropës, portugezi realizoi një gol të bukur duke e ndezur atmosferën para ndeshjes.

Për më shumë, në video duket se James Rodriguez ishte lojtari i cili ia dhuroi asistin Ronaldos për të shënuar gol. Kolumbiani i sapotransferuar sonte do të debutojë për herë të parë për Los Blancos. /Telegrafi/

 

LAJME TË TJERA

Kurti publikon foto nga Berna, tregon frazën interesante që ia ka thënë presidenti zviceran

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, po qëndron për një vizitë zyrtare në Zvicër. Ai...

Shpërthimet në veri, Hovenier: I tronditur, autorët të dalin para drejtësisë

Ambasadori i ShBA-së në Kosovë, Jeffrey Hovenier, ka reaguar pas shpërthimeve në veri të...

Prishtinë: Arrestohet 44-vjeçari për shitblerje të narkotikëve

Policia e Kosovës ka arrestuar sot të dyshuarin 44-vjeçar, i cili merrej me trafikim...

Jasharaj: Jemi kundër testimit me shkrim për mësimdhënësit

Kryetari i Sindikatës së Bashkuar të Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë, Rrahman Jasharaj ka thënë...

SHIKO MË SHUMË

Julian Draxler zyrtarizohet te Al-Ahli

Al-Alhi ka kompletuar transferimin e Julian Draxler nga Paris Saint-Germaini. Klubi nga Katari zyrtarizoi sot...

Interi deklason Milanin në derbin e qytetit

Interi ka treguar formë shumë më të lartë se AC Milan në Derbin Della...

Kosova fiton ndaj Marokut në Lojërat Mesdhetare në Rërë

Ekipi i djemve të Kosovës i volejbollit në rërë shënoi fitore 2:1 në sete...