Chelsea po përgatit ofertën e re për Sterlingun

PUBLIKUAR

Chelsea raportohet se po përgatit ofertën e dytë për Raheem Sterlingun.

Reprezentuesi anglez është prioritet i “Bluve”, të cilët po kërkojnë me ngulm transferimin e tij në afatin e kësaj vere, transmeton Gazeta Express.

Sipas ekspertit të transferimeve, Fabrizio Romano, Chelsea do të bëjë ofertën e re pasi janë duke punuar tashmë për të.

Trajneri i londinezëve, Thomas Tuchel, thuhet se e dëshiron Sterlingun dhe se janë diskutuar edhe kushtet persoanle.

Negociatat më herët u udhëhoqën nga Marina Granovskaia, e cila u largua së fundi nga klubi, dhe tani negociatat përsipër i ka marrë pronari, Todd Boehly.

Sterling me Manchester Cityn ka kontratë të vlefshme deri në verën e vitit të ardhshëm.

Situata me kontratën e tij e ka shtyrë edhe klubin të lejojë largimin e tij këtë vit, për të mos e humbur falas në vitin tjetër. /Gazeta Express/

LAJME TË TJERA

Kurti publikon foto nga Berna, tregon frazën interesante që ia ka thënë presidenti zviceran

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, po qëndron për një vizitë zyrtare në Zvicër. Ai...

Shpërthimet në veri, Hovenier: I tronditur, autorët të dalin para drejtësisë

Ambasadori i ShBA-së në Kosovë, Jeffrey Hovenier, ka reaguar pas shpërthimeve në veri të...

Prishtinë: Arrestohet 44-vjeçari për shitblerje të narkotikëve

Policia e Kosovës ka arrestuar sot të dyshuarin 44-vjeçar, i cili merrej me trafikim...

Jasharaj: Jemi kundër testimit me shkrim për mësimdhënësit

Kryetari i Sindikatës së Bashkuar të Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë, Rrahman Jasharaj ka thënë...

SHIKO MË SHUMË

Julian Draxler zyrtarizohet te Al-Ahli

Al-Alhi ka kompletuar transferimin e Julian Draxler nga Paris Saint-Germaini. Klubi nga Katari zyrtarizoi sot...

Interi deklason Milanin në derbin e qytetit

Interi ka treguar formë shumë më të lartë se AC Milan në Derbin Della...

Kosova fiton ndaj Marokut në Lojërat Mesdhetare në Rërë

Ekipi i djemve të Kosovës i volejbollit në rërë shënoi fitore 2:1 në sete...