Chelsea, Manchester City, Tottenham dhe Liverpool në garë për Rabiotin

PUBLIKUAR

Juventusi pritet të jetë i rrethuar me propozime nga skuadrat e Premier Ligës për Adrien Rabiot, ku Chelsea, Manchester City, Liverpool dhe Tottenham janë të interesuar për shërbimet e tij

Sipas Gazzetta dello Sport dhe Daily Telegraph, Anglia duket se do të jetë destinacioni i ri i mesfushorit francez.

Kontrata e tij me Bardhezinjtë pritet të skadojë në qershorin e vitit 2023 dhe ata nuk e kanë në plan që të negociojnë më të për zgjatje të re, kështu që duhet ta shesin në mënyrë që të kenë para për të blerë një mesfushorë të ri.

Chelsea duket se e ka prioritet, sidomos me faktin që ai do të mund të ribashkohet me ish trajnerin e Paris Saint-Germain, Thomas Tuchel në Stamford Bridge.

Megjithatë, për të kanë shprehur edhe skuadra të tjera të Premier ligës, përfshirë kampionët Manchester City, Liverpooli dhe Antonio Conte i Tottenhamit.

Spurs, tashmë kanë në krye të transferove Fabio Paraticin, njeriun e njëjtë  që orkestroi transferin e Rabiot në Juventus më 2019.

Gjigantët e Serie A shpresojnë që të marrin 15 -20 milionë euro nga shitja e tij, si dhe do të liroheshin nga paga e tij e madhe. /GazetaExpress/

LAJME TË TJERA

Gjendet i vdekur një 42-vjeçar në Istog

Një 42-vjeçar është gjetur pa shenja jete në fshatin Dobrushë të Istogut. Lajmin për...

Rritja alarmante e rasteve me Covid-19, Instituti del me një apel për qytetarët

Pas rritjes alarmante të rasteve me Covid-19 në Kosovë, Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike...

MASHTI distancohet nga përzgjedhja e anëtarëve të Këshillit Drejtues të UP-së

Ministrja e Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë, Arbërie Nagavci, ka deklaruar se ministria që drejton...

Bashkësia Islame e Kosovës nënshkruan marrëveshje për pranimin e 25 tonë hurmave nga Arabia

Kryetari i Bashkësisë Islame të Kosovës, Naim Tërnava, ka pritur në takim ambasadorin e...

SHIKO MË SHUMË

Mbappe bëhet shkak i largimit të Neymarit nga PSG-ja?

Nuk ka paqe në shtëpinë e Paris Saint-Germainit. Pas vazhdimit të kontratës së Kylian Mbappes...

Marrëveshja afër finalizimit, Jovic drejt klubit italian

Fiorentina raportohet se është afër kompletimit të huazimit të Luka Jovicit. Sipas ekspertit të transferimeve,...

Yjet pa kontrata që mund t’i marrin klubet “gratis”

Brenda pak ditësh, shumë futbollistë në Evropë do ta marrin statusin e “lojtarit të...