Chelsea e dërgon ofertën e parë për Guston e Lyonit

PUBLIKUAR

Chelsea raportohet se ka dorëzuar te Lyoni ofertën për transferimin e Malo Gustos.

Sipas “FootMercato”, oferta është dërguar këtë të martë – por, detajet e ofertës nuk u zbuluan, transmeton Gazeta Express.

Megjithatë, thuhet se te Lyoni janë të bindur se Gusto do të mbetet në skuadër për së paku deri në fund të sezonit.

Kësisoj, mediumi francez nuk ka përjashtuar mundësinë që Chelsea të bëjë edhe një tjetër ofertë të përmirësuar për 19-vjeçarin.

Mbrojtësi i djathtë është një titullar i padiskutueshëm në skuadren e drejtuar nga Laurent Blanc.

Reprezentuesi i Francës U21 me Lyonin ka kontratë të vlefshme deri më 30 qershor 2024.

Sipas “Transfermarkt”, Malo Gusto në treg momentalisht vlerësohet me 15 milionë euro. /Gazeta Express/

LAJME TË TJERA

“Isha para spitalit duke prit”, deputeti Rashit Qalaj në një rrëfim të rrallë për jetën private

Deputeti, Rashit Qalaj, ka rrëfyer dy momentet më të lumtura dhe ato më tē...

Melisa Lleshi: Dua ta adoptojë një fëmijë, ndoshta vitin tjetër

Melisa Lleshi është banorja më e re e Big Brother VIP Kosova. Reklama Ajo i është...

E konfirmuar: Ndërron jetë i dyshuari për plagosjen e dy grave në Fushë Kosovë

Ka ndërruar jetë Sabit Islami, i dyshuari për plagosjen e dy grave sot në...

Uzuni fantastik, shënon dy gola për Granadan

Granada ka shënuar fitore ndaj Andorras në kuadër të La Liga 2. Futbollisti shqitar, Myrto...

SHIKO MË SHUMË

Uzuni fantastik, shënon dy gola për Granadan

Granada ka shënuar fitore ndaj Andorras në kuadër të La Liga 2. Futbollisti shqitar, Myrto...

Man City vazhdon tutje në Kupën FA, eliminon Arsenalin

Manchester City ka siguruar kualifikimin për në 1/8 e finales në Kupën FA. Skuadra e...

Telashe për PSG-në, një klub anglez raportohet se i ka bërë ofertë më të mirë Skriniarit

Një klub nga Anglia raportohet se ka shprehur interesim për Milan Skriniarin, i cili...