Camavinga: Benzema ishte i mërzitur, nuk e pashë kur u largua

PUBLIKUAR

Duke folur përpara ndeshjes së Francës në Kupën e Botës, kundër Australisë, Eduardo Camavinga tha se Karim Benzema ishte i mërzitur  pasi mbeti jashtë Kupë së Botës.

Benzema bëri përpjekje për t’u rikuperuar javëve të fundit, por nuk ia doli dhe u largua të shtunën mbrëma, transmeton Gazet Express.

Duke folur për “TF1” të dielën në mëngjes, Didier Deschamps tha se ai nuk do të thërrasë një zëvendësues.

Camavinga, i cili është bashkëlojtar me Benzeman edhe te Real Madridi, tha se ai kishte folur me 34-vjeçarin që nga diagnoza, por nuk kishte pasur rastin ta takonte, pasi ai u largua nga Katari herët të dielën në mëngjes.

“Nuk e pashë të largohej nga stërvitjet. Ishte gjatë ndeshjes. Pastaj ai shkoi për analiza, por ishte vonë dhe ne të gjithë shkuam në shtrat. E dëgjuam lajmin të nesërmen në mëngjes. Dhemb por objektivi ynë nuk ndryshon. Ne kemi një ndeshje që vjen shumë”, tha Camavinga para gazetarëve.

“Ne e dinim vonë në mbrëmje se ai nuk ishte i disponueshëm, por ai nuk mund të na thoshte sepse u largua herët sot në mëngjes. Që atëherë i kam dërguar mesazh. Ai ishte i mërzitur. Është një goditje, por ne kemi shumë lojtarë të mirë dhe do të luftojmë për të gjithë ata që nuk kanë pasur rastin të vijnë”, deklaroi 20-vjeçari. /Gazeta Express/

LAJME TË TJERA

Tri skuadra e kërkojnë De Vrij

Mbrojtësi i Interit, Stefan de Vrij, është duke e marrë në konsideratë një kontratë...

Një burrë ankohet se dikush i mori 5 vetura në autosallonin e tij dhe nuk i pagoi

Një burrë është ankuar se dikush i ka marrë 5 vetura në autosallonin e...

Arrestohen katër persona për dhunë në familje në Ferizaj, Kaçanik, Shtime dhe Shtërpcë

Me datën 08.12.2022, në katër  raste të ndara janë arrestuar katër persona për dhunë...

AGK dënon sulmin ndaj dy gazetarëve në Veri, kërkon siguri

Asociacioni i Gazetarëve të Kosovës (AGK), ka dënuar sulmin ndaj gazetarëve të Kallxo.com, në...

SHIKO MË SHUMË

Tri skuadra e kërkojnë De Vrij

Mbrojtësi i Interit, Stefan de Vrij, është duke e marrë në konsideratë një kontratë...

Messi nuk është duke e marrë në konsiderim kthimin në Barcelonë

Muajve të fundit ka pasur shumë thashetheme që argjentinasi dëshiron të kthehet në Kataloni,...

Presidenti i PSG-së beson se Messi do të rinovojë kontratën me klubin, pas përfundimit të Kupës së Botës

Presidenti i Paris Saint-Germainit, Nasser Al-Khelaifi, është i bindur se Lionel Messi do të...