Busquets mund të rinovojë kontratën me Barcelonën

PUBLIKUAR

Sergio Busquets mund të vazhdojë qëndrimin në “Camp Nou” edhe për më gjatë.

Mesfushori spanjoll ka kontratë të vlefshme me Barcelonën deri në fund të këtij sezoni, teksa e ardhmja e tij vazhdon të jetë ende e paqartë, transmeton Gazeta Express.

Për Busquetsin vazhdimisht u raportua se do të largohet pasi t’i skadojë kontrata, teksa u lidhe me një kalim në MLS.

Duke marrë parasysh situatën me kontratën e tij, kapiteni i Barçës që nga janari është i lirë të nënshkruajë para-kontratë me klubet e tjera.

Megjithatë, sipas “AS”, Barcelona dëshiron të rinovojë kontratën me 34-vjeçarin.

Mediumi spanjoll raportoi se “Blaugranët” planifikojnë t’i ofrojnë kontratë një-vjeçare Busquetsit.

Xavi thuhet se ende e konsideron ish-reprezentuesin spanjoll një anëtar të domosdoshëm të skuadrës. /Gazeta Express/

LAJME TË TJERA

I gjindet kokainë në veturë, arrestohet një burrë në Prishtinë

Një burrë është arrestuar gjatë pasdites së djeshme në rrugën “Ferid Curri” në Prishtinë. Policia...

I vodhi 400 euro nga çanta një gruaje dhe e shkel me veturë gjatë ikjes

Një grua në fshatin Sllatinë të Fushë Kosovës ka raportuar se nga një burrë...

Therrje me thikë në Shkollën e Mesme Adem Gllavica Lipjan, intervistohen disa persona

Policia Kosovës ka njoftuar se një mashkull  kosovar (i mitur) ka pësuar lëndime trupore...

Napoli ia cakton çmimin Osimhenit

Napoli ka vendosur për çmimin e sulmuesit të tyre, Victor Osimhen. Napolitanët duan 150 milionë...

SHIKO MË SHUMË

Napoli ia cakton çmimin Osimhenit

Napoli ka vendosur për çmimin e sulmuesit të tyre, Victor Osimhen. Napolitanët duan 150 milionë...

Roberto Martinez i zbulon tre kapitenët e Portugalisë

Në konferencën për media, trajneri i Portugalisë, Roberto Martinez ka zbuluar sot tre kapitenët...

Mësohet orari i plotë për ndeshjet gjysmëfinale në Kupën e Italisë

Lega Serie A ka njoftuar zyrtarisht se është caktuar tashmë orari për ndeshjet e...