Benzema në mesin e legjendave të Realit, e kalon me gola edhe Raulin

PUBLIKUAR

Karim Benzema nuk e ka ndërmend të ndalet.

Sulmuesi francez ishte protagonist tek Real Madridi edhe mbrëmë në ndeshjen e Superkupës së Evropës, ku shënoi gol në fitoren 2:0 ndaj Eintracht Frankfurtit.

Dhe, ky gol ishte mjaft domethënës për veteranin e sulmit, shkruan “Gazeta Express”.

Ai në fakt e kaloi legjendën e Real Madridit, Raul Gonzalez duke u bërë golashënuesi i dytë më i mirë në histori të klubit.

“BigBen” arriti në kuotën e 324 golave me “Los Blancos”, ndërsa ish-sulmuesi spanjoll i kishte realizuar 323 gola.

Vetëm Cristiano Ronaldo me 451 gola është përpara Benzemas në krejt historinë e klubit tmë të suksesshëm në botë.

Edhe pse është 34 vjeç, ish-sulmuesi i Lyonit e ka arritur kulmin e karrierës dhe është i vendosur për të thyer rekorde të reja dhe për të fituar trofe të tjerë me klubin.

Ai po ashtu është favorit absolut për ta fituar Topin e Artë për sivjet pasi e ndihmoi Realin ta fitonte Ligën e Kampionëve dhe La Ligan, plus tash edhe Superkupën e Evropës. /Gazeta Express/

LAJME TË TJERA

Në Komisionin Ekzekutiv për Shëndetësi, eksperti gjerman prezantoi studimin për ShSKUK-në

Në mbledhjen e Komisionit Ekzekutiv për Shëndetësi, kryeministri Albin Kurti, i cili kryeson këtë...

Aksident në Pejë, të përfshira dy vetura dhe një autobus – ka të lënduar

Dy persona kanë mbetur të lënduar si pasojë e një aksidenti trafiku që ka...

I riu nga Gjakova ka nevojë për ndihmën tuaj, duhet ta bëjë transplantimin e dy veshkave

Adnan Syla nga Gjakova është diagnostikuar me sëmundjen e veshkave. Atij i duhet ta bëjë...

Kurti fton shqiptarët në Serbi t’i përgjigjen regjistrimit të popullsisë: Dëshmoni që jeni aty

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, u ka bërë thirrje shqiptarëve që jetojnë në Serbi...

SHIKO MË SHUMË

Ten Hag: Nuk do të luajmë kundër Haalandit, por kundër Manchester Cityt

Erik ten Hag është paraqitur sot në konferencë për media, ku foli për kundërshtarin...

Arsenali nuk është dorëzuar, planifikon sërish transferimin e mesfushorit italian

Manuel Locatelli zgjodhi Juventusin para Arsenalit vitin e kaluar, por ende mund të bëjë...

Henry e kritikon VAR-in: Nuk është mjaftueshëm i shpejtë

Thierry Henry nuk është adhurues i VAR-it, të paktën jo në gjendjen e tij...