Benjamin Pavard pritet të mungojë deri në dy muaj

PUBLIKUAR

LAJME TË TJERA

Gati 3 vjet qeverisje, Kurti u tregon mërgimtarëve në Berlin çfarë ka bërë si Kryeministër

Lëvizja Vetëvendosje njofton se kryeministri Albin Kurti i shoqëruar me zyrtarë të qeverisë, ka...

Tri punët më të mira për njerëzit në depresion

Është vërtetuar shkencërisht se zgjedhja e duhur e punës ka një efekt pozitiv në...

Benjamin Pavard mund të mungojë deri në dy muaj pasi pësoi një lëndim të ligamentit gjatë fitores së Interit ndaj Atalantas në fundjavë.

Klubi italian njoftoi zyrtarisht se mbrojtësi do të jetë jashtë për tre deri në katër javë. Por, sipas “L’Equipe”, mungesa e tij do të jetë më e gjatë, transmeton Gazeta Express.

Mediumi francez raportoi se Pavard do të mungojë për gjashtë deri në tetë javë.

Në këtë rast, 27-vjeçari do të mungojë edhe për ndeshjet e këtij muaji te Kombëtares së Francës; ndaj Gjibraltarit dhe Greqisë.

Përveçse për Interit, sigurisht se kjo është një goditje e madhe edhe për “Gjelat”.

Sidoqoftë, mbetet të shihet se për sa kohë do të arrijë Pavard që të rikthehet. /Gazeta Express/

SHIKO MË SHUMË

Nga 3:0 në 3:3, Interi nxjerr barazim ndaj Benficas

Interi ka barazuar 3:3 me Benfican në Portugali, në një ndeshje të zjarrtë të...

Dy gola të shpejtë në ndeshjen Real-Napoli

Dy gola të shpejtë u shënuan në ndeshjen Real Madrid-Napoli. Fillimisht, Napoli ka arritur shumë...

Granit Begolli i ashpër me Glihan: A ke rrejt para lojës a pas lojës?

Analisti i përhershëm i emisionit sportiv “Favorit” në T7, Granit Begolli ka reaguar ashpër...