Bayerni ndalet me barazim edhe nga Kolni

PUBLIKUAR

Bayern Munichi ka regjistruar barazimin e dytë radhazi në Bundesligë.

Në ndeshjen e vlefshme për javën e 17-të, kampionët në fuqi gjermanë ndanë pikët me Kolnin, shkruan Gazeta Express.

Ndeshja e zhvilluar sonte në “Allianz Arena” përfundoi me rezultatin 1:1, me nga një gol të shënuar në secilën pjesë.

Mysafirët kaluan të parët në epërsi, me golin e shënuar nga Ellyes Skhiri, qysh në minutën e katërt të ndeshjes.

“Bavarezët” e siguruan një pikë nga kjo përballje në fundin e ndeshjes, kur Joshua Kimmich shënoi gol në minutën e 90-të.

Bayerni pas këtij barazimi ka 36 pikë dhe vazhdon kryesimin në tabelë, me katër pikë më shumë se skuadra e dytë, Leipzigu.

Kolni ka 21 pikë dhe renditet i dhjeti. /Gazeta Express/

LAJME TË TJERA

“Isha para spitalit duke prit”, deputeti Rashit Qalaj në një rrëfim të rrallë për jetën private

Deputeti, Rashit Qalaj, ka rrëfyer dy momentet më të lumtura dhe ato më tē...

Melisa Lleshi: Dua ta adoptojë një fëmijë, ndoshta vitin tjetër

Melisa Lleshi është banorja më e re e Big Brother VIP Kosova. Reklama Ajo i është...

E konfirmuar: Ndërron jetë i dyshuari për plagosjen e dy grave në Fushë Kosovë

Ka ndërruar jetë Sabit Islami, i dyshuari për plagosjen e dy grave sot në...

Uzuni fantastik, shënon dy gola për Granadan

Granada ka shënuar fitore ndaj Andorras në kuadër të La Liga 2. Futbollisti shqitar, Myrto...

SHIKO MË SHUMË

Uzuni fantastik, shënon dy gola për Granadan

Granada ka shënuar fitore ndaj Andorras në kuadër të La Liga 2. Futbollisti shqitar, Myrto...

Man City vazhdon tutje në Kupën FA, eliminon Arsenalin

Manchester City ka siguruar kualifikimin për në 1/8 e finales në Kupën FA. Skuadra e...

Telashe për PSG-në, një klub anglez raportohet se i ka bërë ofertë më të mirë Skriniarit

Një klub nga Anglia raportohet se ka shprehur interesim për Milan Skriniarin, i cili...