Bayerni ka filluar të lodhet nga Lewandowski

PUBLIKUAR

Qëndrimet e tij nuk janë duke u pritur mirë në skuadër

Seriali i Robert Lewandowskit ka marrë një tjetër kthesë, pasi që tashmë dihet se lojtari dëshiron të largohet nga Bayern Munich për të shkuar në Barcelonë e që teksa kjo gjë është e zakonshme për katalunasit, ne tani e dimë që shokët e skuadrës së tij të Bayern Munich janë të palumtur.

Në zhveshtoren e klubit bavarez, Lewandowski kishte protestuar publikisht dhe dëshira e tij që të largohet nuk është pritur mirë.

Sipas The Athletic, të cilët nuk tregojnë për burimin e tyre por thotë që është një burim me autoritet brenda skuadrës, qëndrimet e tij nuk po priten mirë.

Lojtarët besojnë së deklaratat e shumta publike nuk e ndihmojnë askënd dhe këto gjëra duhet zgjidhur brenda dyerve të mbyllura.

Ata po ashtu dëshirojnë që problemi të zgjidhet sa më shpejt që është e mundur, para rikthimit në stërvitje për ndeshjet parasezonale më 12 korrik.

Zëri i fundit i Bayern Munich që ka folur publikisht për këtë çështje është Oliver Kahn, menaxheri gjeneral i klubit, i cili tha së Lewandowski pritet të kthehet në stërvitje për ndeshjet parasezonale pas tri javëve pushim. /GazetaExpress/

LAJME TË TJERA

Gjendet i vdekur një 42-vjeçar në Istog

Një 42-vjeçar është gjetur pa shenja jete në fshatin Dobrushë të Istogut. Lajmin për...

Rritja alarmante e rasteve me Covid-19, Instituti del me një apel për qytetarët

Pas rritjes alarmante të rasteve me Covid-19 në Kosovë, Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike...

MASHTI distancohet nga përzgjedhja e anëtarëve të Këshillit Drejtues të UP-së

Ministrja e Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë, Arbërie Nagavci, ka deklaruar se ministria që drejton...

Bashkësia Islame e Kosovës nënshkruan marrëveshje për pranimin e 25 tonë hurmave nga Arabia

Kryetari i Bashkësisë Islame të Kosovës, Naim Tërnava, ka pritur në takim ambasadorin e...

SHIKO MË SHUMË

Mbappe bëhet shkak i largimit të Neymarit nga PSG-ja?

Nuk ka paqe në shtëpinë e Paris Saint-Germainit. Pas vazhdimit të kontratës së Kylian Mbappes...

Marrëveshja afër finalizimit, Jovic drejt klubit italian

Fiorentina raportohet se është afër kompletimit të huazimit të Luka Jovicit. Sipas ekspertit të transferimeve,...

Yjet pa kontrata që mund t’i marrin klubet “gratis”

Brenda pak ditësh, shumë futbollistë në Evropë do ta marrin statusin e “lojtarit të...