Bayerni ia mësyn Theos

PUBLIKUAR

Bayern Munichu është vënë në kërkim të një mbrojtësi të majtë.

Gjiganti bavarez është i vetëdijshëm se mund të mbetet pas futbollistin Alphonso Davies, pasi mbrojtësi i krahut mund të përfundojë në Real Madrid.

Për këtë arsye, mediumi italian “Tuttomercatoweb” raporton se kampioni aktual i Gjermanisë dëshiron ta shtojë një anëtar të familjes Hernandez në “Allianz Arena”, përcjell “Gazeta Express”.

Më saktësisht, klubi më i madh gjerman ia ka vënë syrin vëllait të futbollistit të tij, Lucas, Theo Hernandez, i cili po shkëlqen në kampionatin italian me Milanin.

“Rossoneri” do të rezistojnë sa të munden pasi përfaqësuesin francez e konsiderojnë si njërin prej lojtarëve më të rëndësishëm të tyre.

Por, krejt do të varet nga dëshira e lojtarit dhe nga oferta që do të arrijë nga Gjermania.

Theo ishte transferuar në San Siro nga Real Madridi, ndërsa në Itali është zhvilluar si futbollist, duke u bërë njëri prej më të mirëve në Evropë në krahun e majtë.

Ndërkohë, vëllai i tij, Lucas, pak ditë më parë i është bashkuar grupit të futbollistëve të Bayernit pas lëndimit të rëndë në ligamente që e kishte pësuar gjatë Botërorit të Katarit. /Gazeta Express/

LAJME TË TJERA

Parashikimi i motit për pesë ditët e ardhshme

Në Kosovë në pesë ditët e ardhshme pritet të mbajë mot i ngjashëm me...

Zjarr në një objekt në Lipjan

Policia Kosovës ka njoftuar se është raportuar për zjarrvënie në objekt, i cili është...

Messi theu rekordin e Ronaldos, bëhet futbollisti me më së shumti gola në top-ligat evropiane

Lionel Messi ka thyer një tjetër rekord të vendosur nga rivali i tij, Cristiano...

Joseph: Kriza në veri e Ballkan përfundon kur katër shtetet e NATO-s e njohin Kosovën

Njohësi i Ballkanit, Edward P. Joseph, ka thënë se gjithë rrëmuja e Ballkanit dhe...

SHIKO MË SHUMË

Messi theu rekordin e Ronaldos, bëhet futbollisti me më së shumti gola në top-ligat evropiane

Lionel Messi ka thyer një tjetër rekord të vendosur nga rivali i tij, Cristiano...

Dembele pritet të rinovojë kontratën me Barcelonën

Ousmane Dembele do të shqyrtojë ofertën e Barcelonës për vazhdimin e kontratës në javët...

Një shkëmbim i madh mund të ndodh mes Real Madridit dhe Tottenhamit

Real Madridi mund të nënshkruajë me Harry Kanen në afatin kalimtar veror. Një shkëmbim i...