Barcelona rivalizohet nga gjiganti tjetër spanjoll për transferimin e Aubameyang

PUBLIKUAR

Barcelona raportohet se po konsideron një lëvizje për të rikthyer Pierre-Emerick Aubameyang gjatë afatit kalimtar të verës, por pritet të përballet me konkurrencë nga Atletico Madridi.

Sulmuesi nga Gaboni tani shihet si i tepërt te Chelsea dhe jashtë planeve, pasi klubi bëri transferime të shumta – transmeton Gazeta Express.

Graham Potter së fundmi e largoi edhe jashtë listës së futbollistëve për të garuar në Ligën e Kampionëve.

Sipas raportimeve të shumta, është e sigurt se Aubameyang do të largohet nga “Stamford Bridge” pas përfundimit të sezonit aktual.

Edhe klubi londinez thuhet se është i gatshëm të pranojë edhe ofertë me çmim të ulët, vetëm që të largojë 33-vjeçarin.

Sipas “Daily Mail”, Barcelona po monitoron situatën dhe ka interesim serioz për të rikthyer 33-vjeçarin në “Camp Nou”.

Mediumi britanik gjithashtu raportoi se për ish-sulmuesin e Arsenalit interesim ka shfaqur edhe klubi tjetër nga La Liga, Atletico Madridi.

Ndryshe, Pierre-Emerick Aubameyang ka kontratë të vlefshme me Chelsean deri në verën e vitit 2024. /Gazeta Express/

LAJME TË TJERA

I gjindet kokainë në veturë, arrestohet një burrë në Prishtinë

Një burrë është arrestuar gjatë pasdites së djeshme në rrugën “Ferid Curri” në Prishtinë. Policia...

I vodhi 400 euro nga çanta një gruaje dhe e shkel me veturë gjatë ikjes

Një grua në fshatin Sllatinë të Fushë Kosovës ka raportuar se nga një burrë...

Therrje me thikë në Shkollën e Mesme Adem Gllavica Lipjan, intervistohen disa persona

Policia Kosovës ka njoftuar se një mashkull  kosovar (i mitur) ka pësuar lëndime trupore...

Napoli ia cakton çmimin Osimhenit

Napoli ka vendosur për çmimin e sulmuesit të tyre, Victor Osimhen. Napolitanët duan 150 milionë...

SHIKO MË SHUMË

Napoli ia cakton çmimin Osimhenit

Napoli ka vendosur për çmimin e sulmuesit të tyre, Victor Osimhen. Napolitanët duan 150 milionë...

Roberto Martinez i zbulon tre kapitenët e Portugalisë

Në konferencën për media, trajneri i Portugalisë, Roberto Martinez ka zbuluar sot tre kapitenët...

Mësohet orari i plotë për ndeshjet gjysmëfinale në Kupën e Italisë

Lega Serie A ka njoftuar zyrtarisht se është caktuar tashmë orari për ndeshjet e...