Barcelona e “lëshon n’ler” pasi e fitoi titullin, mposhtet edhe nga Valladolidi

PUBLIKUAR

Që prej kur siguroi matematikisht titullin, Barcelona ka pësuar dy humbje nga po aq ndeshje në La Liga.

Skuadra e drejtuar nga Xavi humbjen e dytë e regjistroi sonte, në udhëtim ndaj Real Valladolidit, shkruan Gazeta Express.

Ndeshja e zhvilluar në stadiumin “Jose Zorrilla” përfundoi me rezultatin 3:1.

Andreas Christensen (2’) ia dha epërsinë e parë vendasve me një autogol, teksa pastaj shënuan edhe Cyle Larin (22’) nga penalltia dhe Gonzalo Plata (73’).

Për katalonasit golin e vetëm e shënoi Robert Lewandowski (84’).

Këto tri pikë janë shumë të rëndësishme për Valladolidin, në garën e tyre për mbijetesë.

Pas 36 xhirove, skuadra e drejtuar nga Paulo Pezzolano ka 38 pikë dhe ndodhet në pozitën 17-të, me tri pikë më shumë se Getafe, që po rrezikon rënien nga elita e futbollit spanjoll.

Barcelona mbetet në kuotën e 85 pikëve. /Gazeta Express/

LAJME TË TJERA

Parashikimi i motit për pesë ditët e ardhshme

Në Kosovë në pesë ditët e ardhshme pritet të mbajë mot i ngjashëm me...

Zjarr në një objekt në Lipjan

Policia Kosovës ka njoftuar se është raportuar për zjarrvënie në objekt, i cili është...

Messi theu rekordin e Ronaldos, bëhet futbollisti me më së shumti gola në top-ligat evropiane

Lionel Messi ka thyer një tjetër rekord të vendosur nga rivali i tij, Cristiano...

Joseph: Kriza në veri e Ballkan përfundon kur katër shtetet e NATO-s e njohin Kosovën

Njohësi i Ballkanit, Edward P. Joseph, ka thënë se gjithë rrëmuja e Ballkanit dhe...

SHIKO MË SHUMË

Messi theu rekordin e Ronaldos, bëhet futbollisti me më së shumti gola në top-ligat evropiane

Lionel Messi ka thyer një tjetër rekord të vendosur nga rivali i tij, Cristiano...

Dembele pritet të rinovojë kontratën me Barcelonën

Ousmane Dembele do të shqyrtojë ofertën e Barcelonës për vazhdimin e kontratës në javët...

Një shkëmbim i madh mund të ndodh mes Real Madridit dhe Tottenhamit

Real Madridi mund të nënshkruajë me Harry Kanen në afatin kalimtar veror. Një shkëmbim i...