Barça e kërkon Maguiren në këmbim të De Jongut, befason me përgjigje Man Utd

PUBLIKUAR

Manchester United nuk e ka ndërmend të heq dorë nga Frenkie de Jong.

Mesfushori holandez është bërë shënjestër e “Djajve të Kuq” për sezonin e ardhshëm.

Sipas mediumit britanik “The Sun”, katalunasit e kanë kërkuar në këmbim mbrojtësin Harry Maguire, por që e kanë marrë një “Jo” të prerë nga klubi anglez, përcjell “Gazeta Express”.

Pra, United preferon më shumë që të paguajë para për ish-futbollistin e Ajaxit, sesa ta japë në këmbim ndonjë prej lojtarëve të tij.

Përfaqësuesi holandez mund t’i kushtojë gjigantit anglez 60 deri në 70 milionë euro.

Edhe pse De Jong ka thënë se ndihet mirë në “Camp Nou” dhe se nuk e ka ndërmend të largohet, transferimi i tij në “Old Trafford” duket shumë i mundshëm.

Atë e do me ngulm trajneri i ri i United, Erik ten Hag./Gazeta Express/

LAJME TË TJERA

Interi konfirmon lëndimin e Mkhitaryan

Interi ka konfirmuar zyrtarisht që Henrik Mkhitaryan është për momentin i lënduar dhe ka...

Norwich arrin fitoren e parë në Championship, barazon Burnley i Muricit

Norwich City ka arritur që ta fitojë ndeshjen e parë në Championship, duke e...

Policia jep detaje për aksidentin që shkaktoi kolona të gjata në rrugën Prishtinë-Podujevë

Policia e Kosovës ka dhënë detaje për aksident që ndodhi në fshatin Besi në...

Policia do të fillojë të kontrollojë kolonat e dasmave për armë

Për shkak të përdorimit të madh të armëve të zjarrit në ahengje familjare, Policia...

SHIKO MË SHUMË

Interi konfirmon lëndimin e Mkhitaryan

Interi ka konfirmuar zyrtarisht që Henrik Mkhitaryan është për momentin i lënduar dhe ka...

Norwich arrin fitoren e parë në Championship, barazon Burnley i Muricit

Norwich City ka arritur që ta fitojë ndeshjen e parë në Championship, duke e...

Depay drejt shkëputjes së kontratës me Barcelonën

Avokati i Memphis Depay, Sebastien Ledure pritet që të takohet sot me Barcelonën që...