Bale trullos Rakiticin

Gareth Bale ka treguar klasin në sfidën mes Uellsit e Kroacisë, që përfundoi 1-1.

Në një moment, anësori i Real Madridi e ka shtangur mesfushorin e Barcelonës, Ivan Rakitic, në një mënyrë maestrale, duke treguar klasin që posedon ky lojtar, raporton Gazeta Express.

Bale e përfundoi ndeshjen me shqetësime të vogla, ndërsa Zinedine Zidane është edhe më shumë në telashe pasi Luka Modric u lëndua në fund të takimit dhe u largua nga fusha mes dhimbjeve.

🇵🇹@HugoooG78

MAIS ARRÊTEZ BALE IL EST TROP FORT

Embedded video