Atletico Madridi synon transferimin e Vedat Muriqit, zbulohet oferta që po përgatit gjiganti spanjoll

PUBLIKUAR

LAJME TË TJERA

Gjobë ndaj shoferit që drejtoi automjetin pa regjistrim që nga viti 2020

Policia në Ferizaj ka ndaluar shoferin me iniciale B.S., i moshës 44-vjeçare në fshatin...

Tuna pas rasteve të fundit në Kosovë: Gjysma dhunues e vrasës, gjysma thashethemexhi

Këngëtarja e njohur, Altuna Sejdiu-Tuna, ka bërë një reagim në mediat sociale. Përmes një storie...

Atletico Madridi raportohet se ka rikthyer interesimin për Vedat Muriqin.

Sulmuesi kosovar është rikthyer në formë në ndeshjet e fundit, duke qenë vendimtar për Mallorcan, shkruan Gazeta Express.

Megjithatë, sezoni i tanishëm mund të jetë i fundit i Muriqit me fanellën e “Piratëve”.

“Fichajes” ka raportuar se Atletico Madridi është sërish i interesuar për shërbimet e sulmuesit prizrenas, teksa një ofertë thuhet se mund të bëhet javëve në vazhdim.

Sipas mediumit spanjoll, klubi nga Madridi pritet të ofrojë rreth 20 milionë euro për reprezentuesin e Kosovës.

29-vjeçari me Mallorcan ka kontratë të vlefshme deri më 30 qershor 2027.

Deri tash në sezonin aktual, Vedat Muriqi ka shënuar tri gola dhe ka regjistruar një asistim në shtatë paraqitje. /Gazeta Express/

SHIKO MË SHUMË

FFK largon “Ulpiana 1926” nga garat e Ligës së Parë, reagon Drejtoresha DKRS Anila Reçica

Drejtoresha e Kulures Rinisë dhe Sportit në Komunën e Lipjanit Anila Reçica ka reaguar...

Lewa i refuzon milionat arabe për të qëndruar tek Barça

Robert Lewandowski është bërë objektiv i klubeve arabe. Veterani i sulmit madje e ka marrë...

Tërhiqet shorti për çerekfinalet e Ligës së Konferencës, Zhegrova me Lille para një sfide të vështirë

Sot në Nyon të Zvicrës është tërhequr shorti për fazën çerekfinale të Ligës së...