Atletico arrin marrëveshje për Marco Reus?

PUBLIKUAR

3

Marco Reus raportohet se është në rrugë për t’iu bashkuar kampionit të Spanjës, Atletico Madrid.

Reus është cak i një varg top klubesh evropiane, përfshirë Arsenalin, Liverpoolin dhe Bayernin e Munichut, por sipas mediave në Spanjë ai po shkon drejt Atleticos.

Mesfushori gjerman ka refuzuar të nënshkruajë kontratën e re me Borussia Dortmund së fundi, duke detyruar klubin të gjejë blerës këtë afat kalimtar, në vend se ta humbë atë për një shumë më të vogël verën e ardhshme.

Cadena Cope raporton se oferta e Atleticos prej 21.6 milionë funtesh është pranuar nga klubi gjerman dhe dyja klubet tash negociojnë për mënyrën se si shuma do të paguhet.

Dortmund dëshiron ta shesë lojtarin tash, pasi klauzola blerëse e tij bie nën 20 milionë funte verën e ardhshme. /Telegrafi/

LAJME TË TJERA

Për personat me zemër të sëmurë a është më i shëndetshëm gjalpi apo vaji?

Tri lloje yndyrash janë bindshëm më të këqija se këto dy të parat Disa studime...

Kejvina Kthella duket në formë në imazhet me bikini nga pushimet në Zanzibar

Pushimet për modelen e njohur nga Shqipëria, Kejvina Kthella, duket se nuk kanë mbaruar...

Opsionet e Barcelonës për zëvendësimin e Busquetsit

Sergio Busquetes pritet që të largohet nga Barcelona në afatin kalimtar të verës. Mesfushori spanjoll,...

Aksident trafiku në magjistralen Gjilan-Prishtinë, dalin pamjet

Një aksident trafiku ka ndodhur sot në magjistralen Gjilan-Prishtinë, përkatësisht në fshatin Bresalc. Lajmin për...

SHIKO MË SHUMË

Opsionet e Barcelonës për zëvendësimin e Busquetsit

Sergio Busquetes pritet që të largohet nga Barcelona në afatin kalimtar të verës. Mesfushori spanjoll,...

Mbappe për konfliktin me federatën për të drejtat e imazhit: Nuk e kam problem të luftoj për shokët e mi

Kylian Mbappe ka folur për konfliktin me Federatën Franceze të Futbollit. Më herët u bë...

Argjentina fitoi lehtësisht ndaj Hondurasit, shkon në 34 numri i ndeshjeve pa humbje

Argjentina shënoi fitore të lehtë në miqësoren kundër Hondurasit. Ndeshja që u zhvillua në “Hard...