Arsenali nuk është dorëzuar, planifikon sërish transferimin e mesfushorit italian

PUBLIKUAR

Manuel Locatelli zgjodhi Juventusin para Arsenalit vitin e kaluar, por ende mund të bëjë lëvizje drejt Londrës pasi “Topçinjtë” raportohet se po përgatiten për të rikthyer interesimin e tyre për lojtarin në fjala.

24-vjeçari shkëlqeu me Kombëtaren e Italisë në sezonin e tyre të suksesshëm në “Euro 2020” verën e kaluar dhe pastaj u lidh me një kalim te Arsenali ose Juventus, teksa në fundi vendosi t’i bashkohet klubit nga Torino.

Locatelli iu bashkua “Zonjës së Vjetër” në një marrëveshje huazimi dy-vjeçare me vlerë 25 milionë euro plus 12.5 milionë euro shtesë. Një marrëveshje që i solli mjaft fitime Sassuolos.

Alessandro Di Gioia ka raportuar se Arsenali nuk e ka harruar reprezentuesin e Italisë – pavarësisht se dështoi te nënshkruante me të.

Sipas gazetarit italian, klubi londinez po përgatitet për t’u rikthyer me interesimin për mesfushorin, duke shtuar se Arsenali do të tentojë transferimin e tij në afatin kalimtar të janarit, por nëse dështon, do tentojë sërish në verën e vitit 2023.

Locatelli nuk po kalon momente të mira te Juventusi, teksa tani po vuan edhe lëndimet. Ai është paraqitur në 5 ndeshje me torinezët këtë sezon në Serie A.

Një intervistë e trajnerit, Massimiliano Allegri, gjithashtu mund të ndikojë në largimin e ish-mesfushorit të Milanit nga “Allianz Stadium”. Allegri kishte deklaruar: “Juve ishte menduar në një mënyrë tjetër, me Rabiot-Paredes-Pogba në mesfushë, plus Locatelli si zëvendësues i parë”. /Gazeta Express/

Manuel Locatelli / Juventus.

LAJME TË TJERA

Arrestohen katër persona për dhunë në familje në Ferizaj, Kaçanik, Shtime dhe Shtërpcë

Me datën 08.12.2022, në katër  raste të ndara janë arrestuar katër persona për dhunë...

AGK dënon sulmin ndaj dy gazetarëve në Veri, kërkon siguri

Asociacioni i Gazetarëve të Kosovës (AGK), ka dënuar sulmin ndaj gazetarëve të Kallxo.com, në...

Messi nuk është duke e marrë në konsiderim kthimin në Barcelonë

Muajve të fundit ka pasur shumë thashetheme që argjentinasi dëshiron të kthehet në Kataloni,...

Gjashtë arsye se përse njerëzit inteligjentë nuk mund të jenë të lumtur

Personat me një nivel të lartë të inteligjencës mund të jenë më të suksesshëm...

SHIKO MË SHUMË

Messi nuk është duke e marrë në konsiderim kthimin në Barcelonë

Muajve të fundit ka pasur shumë thashetheme që argjentinasi dëshiron të kthehet në Kataloni,...

Presidenti i PSG-së beson se Messi do të rinovojë kontratën me klubin, pas përfundimit të Kupës së Botës

Presidenti i Paris Saint-Germainit, Nasser Al-Khelaifi, është i bindur se Lionel Messi do të...

Liverpool favorit për të nënshkruar me mesfushorin Ambrabat

Liverpool shfaqet si favorit për të nënshkruar për mesfushorin e Marokut Sofyan Amrabat, edhe...