Arsenali fiton ‘Superkupën’

PUBLIKUAR

LAJME TË TJERA

Gjobë ndaj shoferit që drejtoi automjetin pa regjistrim që nga viti 2020

Policia në Ferizaj ka ndaluar shoferin me iniciale B.S., i moshës 44-vjeçare në fshatin...

Tuna pas rasteve të fundit në Kosovë: Gjysma dhunues e vrasës, gjysma thashethemexhi

Këngëtarja e njohur, Altuna Sejdiu-Tuna, ka bërë një reagim në mediat sociale. Përmes një storie...

2

Arsenali e ka mposhtur Manchester Cityn me rezultat 3-0 në Wembley për ta fituar trofeun e Community Shield.

Santi Cazorla pranoi një top nga Wilshere, krijoi hapësirë dhe realizoi (21’).

Aaron Ramsey realizoi golin e dytë të Topçinjve (42’), falë angazhimit të Yaya Sanogo.

Sulmuesi francez, Olivier Giroud, e vendosi rezultatin përfundimtar të takimit (62’).

Community Shield është një ndeshje e përvitshme që organizon Federata Angleze e futbollit, në të cilën përballen kampioni i Ligës Premier nga edicioni paraprak dhe fituesi i Kupës FA. /Telegrafi/

SHIKO MË SHUMË

FFK largon “Ulpiana 1926” nga garat e Ligës së Parë, reagon Drejtoresha DKRS Anila Reçica

Drejtoresha e Kulures Rinisë dhe Sportit në Komunën e Lipjanit Anila Reçica ka reaguar...

Lewa i refuzon milionat arabe për të qëndruar tek Barça

Robert Lewandowski është bërë objektiv i klubeve arabe. Veterani i sulmit madje e ka marrë...

Tërhiqet shorti për çerekfinalet e Ligës së Konferencës, Zhegrova me Lille para një sfide të vështirë

Sot në Nyon të Zvicrës është tërhequr shorti për fazën çerekfinale të Ligës së...