Arrihet marrëveshja, Mourinho e bind edhe një tjetër futbollist të njohur t’i bashkohet Romës

PUBLIKUAR

Andrea Belotti do të jetë përforcimi i radhës i Romës.

“Sky Sport Italia” ka raportuar se sulmuesi italian ka rënë dakord për një kontratë 3-vjeçare me klubin kryeqytetas, transmeton Gazeta Express.

Belotti në “Olympico” do të kalojë si lojtar i lirë, pasi kontrata e tij me Torinon skadoi më 30 qershor.

28-vjeçari te Roma do të përfitojë 2.8 milionë euro në sezon, pa përfshirjen e bonuseve.

Belotti pritet të zyrtarizohet te romakët, pasi sulmuesi Eldor Shomurodov të përfundojë transferimin e tij te Bologna.

Për ish-sulmuesin e Torinos interesim kishin shfaqur edhe disa klube tjera, por Jose Mourinho thuhet se e bindi që ai t’i bashkohej skuadrës që drejtohet nga portugezi.

Përveç te Torino, Andrea Belotti në të kaluarën ka luajtur edhe te klubi tjetër i njohur italian, Palermo. /Gazeta Express/

Andrea Belotti.

LAJME TË TJERA

Interi konfirmon lëndimin e Mkhitaryan

Interi ka konfirmuar zyrtarisht që Henrik Mkhitaryan është për momentin i lënduar dhe ka...

Norwich arrin fitoren e parë në Championship, barazon Burnley i Muricit

Norwich City ka arritur që ta fitojë ndeshjen e parë në Championship, duke e...

Policia jep detaje për aksidentin që shkaktoi kolona të gjata në rrugën Prishtinë-Podujevë

Policia e Kosovës ka dhënë detaje për aksident që ndodhi në fshatin Besi në...

Policia do të fillojë të kontrollojë kolonat e dasmave për armë

Për shkak të përdorimit të madh të armëve të zjarrit në ahengje familjare, Policia...

SHIKO MË SHUMË

Interi konfirmon lëndimin e Mkhitaryan

Interi ka konfirmuar zyrtarisht që Henrik Mkhitaryan është për momentin i lënduar dhe ka...

Norwich arrin fitoren e parë në Championship, barazon Burnley i Muricit

Norwich City ka arritur që ta fitojë ndeshjen e parë në Championship, duke e...

Depay drejt shkëputjes së kontratës me Barcelonën

Avokati i Memphis Depay, Sebastien Ledure pritet që të takohet sot me Barcelonën që...