Arrestohet shtetasi i Shqipërisë në Prishtinë, shantazhoi viktimën me publikimin e fotografive

PUBLIKUAR

LAJME TË TJERA

Nuk ka kufizim të orarit të punës, java e ardhshme me temperatura që nuk paraqesin rrezik për kategoritë e cenueshme

Ministria e Shëndetësisë ka bërë të ditur se pas konsultimeve me Institutin Kombëtar të...

Kolona 200 metra e pritje deri në 40 minuta, gjendja nëpër pikëkalimet kufitare

Qendra Qendra Kombëtare për Menaxhim Kufitar ka treguar gjendjen nëpër pikëkalimet kufitare, këtë mëngjes. Në...

Njësiti i hetimeve të Përgjithshme të Rajonit të Prishtinës ka arrestuar Z.M., mashkull 28-vjeç – shtatas i Shqipërisë, i dyshuar për veprat shtrëngim dhe kanosje.

Operacioni policor ka ardhur si rrjedhojë e një denoncimi që viktima e rastit ka bërë në polici me datën 23.10.2023.

Sipas policisë, i dyshuari e ka mbajtur në lidhje viktimën pa vullnetin e saj duke e shantazhuar me publikimin e fotografive.

“Nga hetimi preliminar që policia i ka bërë këtij rasti, është ngritur baza e dyshimit se personi i dyshuar përveç që ka kanosur viktimën i njëjti ka detyruar që të mbajnë një lidhje pa vullnetin e saj duke e shantazhuar me publikimin e disa fotografive”, thuhet në njoftimin e policisë.

“Personi i dyshuar:-Z.M, mashkull, 28 vjeç, shtetas i Republikës së Shqipërisë, me vendim të  prokurorit të shtetit, është dërguar në qendrën e mbajtjes për 48 orë”, thuhet në njoftim.

SHIKO MË SHUMË

Nuk ka kufizim të orarit të punës, java e ardhshme me temperatura që nuk paraqesin rrezik për kategoritë e cenueshme

Ministria e Shëndetësisë ka bërë të ditur se pas konsultimeve me Institutin Kombëtar të...

Kolona 200 metra e pritje deri në 40 minuta, gjendja nëpër pikëkalimet kufitare

Qendra Qendra Kombëtare për Menaxhim Kufitar ka treguar gjendjen nëpër pikëkalimet kufitare, këtë mëngjes. Në...

Në këto vende do të ketë sot ndërprerje të rrymës, shkak punimet e domosdoshme në rrjet

KEDS ka njoftuar se sot do të kryhen punime të domosdoshme për siguri të...