Armend Grajqevci zgjedhet Kryetar i Forumit Rinor të LDK-së

PUBLIKUAR

Në një atmosferë festive sot u mbajt Kuvendi XI-të i Forumit të Rinisë të LDK-së në Lipjan

Me këtë rast falenderova rininë e Lidhjes Demokratike për kontributet e vazhdueshme dhe vendimtare të Lidhjes Demokratike në Lipjan.

Në një proces demokratik, kryetar i ri i Forumit Rinor u zgjodh Armend Grajqevci.
I uroj suksese e punë të mbarë!

Në Kuvend për ti përcjell puninet mori pjesë Nënkryetari i FRLDK-së nga niveli qendror Fisnik Osmani.

Kryetarin e deritanishëm Diamant Bytyqi, bashkë me kryesinë e Forumit të Rinisë të LDK-së në Lipjan e falenderoj për sukseset e treguara në të gjitha proceset zgjedhore që kaluam bashkë.

LAJME TË TJERA

Kurti publikon foto nga Berna, tregon frazën interesante që ia ka thënë presidenti zviceran

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, po qëndron për një vizitë zyrtare në Zvicër. Ai...

Shpërthimet në veri, Hovenier: I tronditur, autorët të dalin para drejtësisë

Ambasadori i ShBA-së në Kosovë, Jeffrey Hovenier, ka reaguar pas shpërthimeve në veri të...

Prishtinë: Arrestohet 44-vjeçari për shitblerje të narkotikëve

Policia e Kosovës ka arrestuar sot të dyshuarin 44-vjeçar, i cili merrej me trafikim...

Jasharaj: Jemi kundër testimit me shkrim për mësimdhënësit

Kryetari i Sindikatës së Bashkuar të Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë, Rrahman Jasharaj ka thënë...

SHIKO MË SHUMË

Zjarri në Lipjan, një zjarrfikës pranon trajtim mjekësor (VIDEO)

Sot rreth orës 19:00, dy objekte dhe dy serra janë përfshirë nga flakët në...

Zjarri në Lipjan, kryetari i komunës tregon për dëmet e shkaktuara

Një zjarr i madh ka përfshirë Kooperativën Bujqësore të shkollës së mesme profesionale “Adem...

QKMF-ja në Lipjan bëhet edhe me dy autokombi për pacientët e hemodializes

Qendra Kryesore e Mjekësisë Familjare në Lipjan, nga sot është pajisur me dy autokombi...